Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért gondolják sokan azt...

Miért gondolják sokan azt hogy a nyelvtanulás nyelvtanár nélkül is megoldható?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon nagyon gyakran látok ilyen véleményt. Hogy az Internet korában élünk, ezért szinte minden nyelven egy csomó minden elérhető.


Bár ez igaz, szerintem ez (különösen a kezdetekben) egyáltalán nem teszi könnyűvé a nyelvtanulást. Valójában pokoli nehéz csak a netről nyelvet tanulni. Én megpróbáltam és most már ott vagyok hogy feladom, mert ezt csak nyelvtanárral lehet. Egyszerűen, annyi mindent nem értek a nyelvből, hogy az kétségbeejtő. És nem igazán tudom, pontosan hogyan is állítsam össze a tanulási rendemet. Egy nyelvtanár tudhatja, milyen tempóban kell haladni ahhoz, hogy épp annyi meg nem érthető dolog legyen egy szövegben, ami nem riasztja meg az embert és a tanulást is szolgálja. És össze tudja állítani azokat a lépéseket, amivel hatékonyan lehet tanulni.


Vagy csak én csinálom rosszul a dolgokat?



nov. 16. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Mert meg lehet csinálni valójában. Elképzelhető, hogy nem mindenkinek, de én 5 idegen nyelvet beszélek ilyen olyan szinten, abból 3 van C1 vagy magasabb szinten, és abból a 3-ból 2-őt tanár nélkül tanultam meg.

A maradék 2 fejlesztés alatt, szintén tanár nélkül.


Milyen nyelvet tanulsz?

Az is érdekes lehet, hogy nyelvvizsgára készülsz, vagy csak beszélni akarod a nyelvet, mert nyelvvizsgánál indokoltabb a tanár.

nov. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1


Spanyolul próbálok/próbáltam tanulni.

nov. 16. 20:46
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

#1 es voltam, spanyolt én ezzel a kezdő könyvvel kezdtem, az kifejezetten jó:

[link]


Utána értettem annyit, hogy ennek a csatornának az összes videóját megnéztem, napi kb 40 perc hallgatással (a legelső videótól időrendben haladva):

https://www.youtube.com/@espanolconjuan


Ez után persze egy rakat más csatornából is tanultam.


3 év alatt jutottam el arra a szintre, hogy a spanyol anyanyelvű kollegákkal gond nélkül beszélek.


Ha érdekel részleteiben, akkor ha rámírsz, szívesen mondok részleteket is a módszerről.

nov. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem spanyolból pont nagyon sok anyag van fent. Meg lehet tanulni a netről.
nov. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazából azért érdemes a nyelvtanár, meg alapjában véve úgy tanár mindenből, mert, ha valami a kezdetben rosszul idegződik be, akkor azt úgy fogod használni, még mondjuk valaki egy anyanyelvi környezetben vagy nyelvvizsgán rá nem világít, hogy ez itt nem jó; és ezt nagyon nehéz kijavítani, hiszen már úgy van megszokva. De ez nem csak nyelvnél van így. Ez egy idegrendszeri dolog. Legyen szó vezetésről, sportról, hangszeres tanulásról...


A tanár kijavít, tud trükköket mondani, ismeri az adott nyelvvizsgát + ha jó pedagógus, téged kiismerve, személyre szabottan tud segíteni.


Nyilván meg lehet oldani mindent tanár nélkül, pl. ha nyelvnél maradunk, valaki életében nem volt tanárnál kiment külföldre, és ott tanult meg; mondjuk helyesen írni, és a nyelvtant nem tudja, de ez neki kint bőven elég; de nyilván egy nyelvvizsgán ez nem elfogadható.

nov. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

5-ös, szerintem meg ez nem igaz.

Én éltem 2 évig Angliában, jártam nyelvórákra is. És amikor szóbeli feladat volt, akkor az volt a feladat, hogy beszéld meg a padtársaddal. A tanár meg mászkált körbe, és hallgatózott. Soha nem állított meg, nem javított ki. A családnak is mondtam, ahol laktam, hogy javítsatok ki, ha valamit rosszul mondok, azt mondták, mégis hogy tehetnének ilyet, az nagyon udvariatlan.

És lám, C2-es nyelvvizsgát tettem 90 %-on.

Ha sokat hallod, olvasod, akkor előbb-utóbb jól fog rögzülni, hiszen érezni fogod, hogy az úgy helyes.

Egyébként a kérdésre is válaszolva, ez szerintem egyénfüggő. Első nyelvet lehet, hogy nem tanulnál meg tanár nélkül, de sokadikat igen. Én németül tanulok most, elvégeztem egy pár órás tanfolyamot, de most már önállóan tanulom.

nov. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tanár nélkül nehezebb, de nem lehetetlen. Én mondjuk azt vallom, nyelvvizsga/érettségi előtt mindenképp érdemes tanárt vagy tanfolyamot keresni, de a nyelv nagyrésze autodidakta módon megtanulható. Nyelvkönyvet (a spanyol esetében a Colores könyveket) azonban mindenképp érdemes beszerezni.
nov. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!