Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány óra aktív japán tanulás...

Hány óra aktív japán tanulás kell ahhoz, hogy megpróbálhassak elkezdeni beszélni és használni a nyelvet, akár csak alapszinten, és mennyi a közép és a felsőfok?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelnek ezek a statisztikák és számok és abban reménykedek, hogy ha tudom, hogy mennyit kell még kibírnom az elején, hogy elkezdhessem használni, akkor talán elkezdene hajtani, hogy na gyerünk, már csak ennyi van hátra. Mert ha végre elérek erre a szintre, akkor az már egy sikerélmény lesz és motiválni fog, jobban, mint bármi más

nov. 18. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapesetben egy nyelven beszélni kb 10-15 óra után el tudsz kezdeni, csak eleinte elég szük témákról és elég alapszinten.
nov. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Hány óra aktív japán tanulás kell ahhoz, hogy megpróbálhassak elkezdeni beszélni és használni a nyelvet"

Ez egyszerűen csak bátorság kérdése: akkor kezdheted, amikor elég bátor vagy hozzá. Akár most azonnal.

nov. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2 de hogy mennyi idő, hány óra aktív tanulásra van szükségem ahhoz, hogy ne csak bátorságom, hanem szókincsem is legyen hozzá

#1 tényleg csak annyi?? :O

nov. 18. 20:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mire, milyen helyzetben akarod elkezdeni használni. Ha egyszerűen csak be akarsz menni mondjuk egy szobába, ahol japánok ülnek és annyit akarsz mondani, hogy jó estét, az nem tart sokáig. Ha be is akarsz mutatkozni nekik, akkor többet kell tudnod, ha meg meg akarod tanítani nekik, hogy hogy működnek az atomerőművek, akkor még tovább.
nov. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Latin betűs nyelveknél nekem 5 nyelvvel van tapasztalatom. Általában 2 év után tudok valahogy beszélgetni, és 3 év alatt viszonylag jól, ezt napi kb 1.5 órás tanulással, nem nyelvvizsga orientált módszerrel. A megértés az meg sokkal előbb kialakul, mint a beszéd.


Japán mivel bármi európai nyelvtől távol áll, és nem is latin írásmód, ha fogadnom kéne valakivel, mikorra beszélem jól, azért legalább 5 évet mondanék, vagy többet.


De az sem mindegy, hogy mekkora a nyelvnek való kitettséged. Ha kint élsz japánban, ez sokkal gyorsabb lesz, mint ha itthon például animékből akarsz megtanulni.

nov. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Nem animékből tanulok, hanem Duolingóval. Csak mostanság egy kicsit nehezen szánom rá magam
nov. 18. 21:17
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 voltam, most az animét csak példaként hoztam. Én duolingo helyett beszereznék egy ilyet: [link]

A duolingo csak kontextus nélküli mondatok gyűjteménye. Alapszavak tanulására jó, esetleg tudod mondani, hogy a Medve nem fiú, meg hasonlók, de a kezdeteken túl azt nem ajánlanám.

nov. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A duolingót folyamatosan fejlesztik, úgyhogy ha használod, de tényleg, mindennap, nem lazázod el, akkor nagyon is fontos dolgokat megtanulhatsz belőle. Mivel teljesen kezdő vagy, nagyon is jó, ha használod, sokat segíthet. De csak akkor, ha elég kitartó vagy, mert ha egyre ritkábban veszed a kezedbe, akkor egyre kevésbé lesz hasznos, nyilván - viszont erről akkor nem a duolingó tehet, hanem te.
nov. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Órára olyan 5000-7500 körül,felsőfokhoz, közép olyan 2000-3000.
nov. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!