Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek a japán tényleg a...

Szerintetek a japán tényleg a világ egyik legnehezebb nyelve?

Figyelt kérdés

nov. 21. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem.
nov. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem sem. Nekem van nyelvvizsgám, igaz, már kb 5 éve nem használom aktívan a japántudásom, de nekem sokkal egyszerűbb és logikusabb a nyelvtana mint az angolnak.
nov. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Veszélyes kifejezés az, hogy 'legnehezebb'. Ha olyan nehéz lenne, akkor nem beszélné kb az utolsó japán hajléktalan is.

Olyan van, hogy kinek mi a nehéz, ami függ elég sok faktortól. Egy spanyolnak valószínűleg sokkal könnyebb olaszul megtanulni, mint neked. Szóval számít az anyanyelved. Számít az, hogy milyen nyelveken tudsz beszélni. Számít az, hogy hány idegen nyelvet beszélsz, mert pl a negyediket könnyebb megtanulni általában, mint az elsőt.

És olyanok is számítanak, mint a személyes kötődés, és a motiváció. Ha imádod a japán kultúrát, oda szeretnél költözni, a legjobb barátod japán, akármi, akkor lehet, hogy neked az könnyebb, mint ha arabul kéne tanulnod, amihez semmi kötődésed, motivációd.


Fellelhetőek táblázatok, hogy mi milyen 'nehéz', és mennyi idő megtanulni, de azt általában angol anyanyelvűekre készítették, és azért nagy lehet a szórás.

nov. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Sosem próbáltam megemelni.
nov. 22. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Ha csak az írást nézzük, a kínai sokkal nehezebb. (karakter darabszám miatt)
nov. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5: az írásban pont hogy a japán nehezebb. Ugyanúgy használják a japánok is a kínai karaktereket. Ha most rákeresel, lehet azt látod hogy japánban 50 ezer, kínaiban meg 85 ezer kanji van, de az átlag ember mindkét helyen 3-5 ezret ismer és használ csak.

Szóval a kanjiban nincs igazán különbség, a japánnak viszont még van két másik írása amit meg kell tanulni, hiába egyszerűbbek a kanjinál. Ráadásul a japán kanjikat nem egyszerűsítették úgy mint a kínait.


Szóval írásban a japán szerintem emiatt nehezebb. Beszédben talán a kínai nehezebb a tónusok miatt, cserébe viszont nincs semmilyen ragozás. Szóval ezt nehéz eldönteni. Nekem a japán sokkal nehezebbnek tűnik úgy hogy kínaiul tudok valamennyire, japánba meg csak úgy "beleszagoltam".

nov. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


#6-os,tervezek majd én is kínait tanulni,ezért kérdezem,hogy a tónusokat mennyi idő használható szintre hozni?

nov. 24. 16:38
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os voltam:

Én egy évet tanultam intenzíven, HSK3-ig jutottam, utána elmúlt 2 évben csak lazán, inkább csak szinten tartva. A tónusokra viszonylag könnyen ráállt a fülem, viszont a nyelvem nem igazán. Elmekegek a kínai árus vagy büfés nénivel, de azért számomra ez még nem igazi nyelvtudás, max olyan turista szint (2 felsőm meg egy közepem van amúgy még, azok közelébe sem jutottam kínaival). Kb 500 karaktert ismerek, írni meg csak billentyűzeten tudom, kézzel nem. (de ezzel a mai fiatal kínaiak is így vannak már amúgy ;) )


Szóval a ténylegesen használható szintről nem tudok igazán nyilatkozni. Ha még egy évet intenzíven nyomtam volna akkor szerintem használható lenne.

nov. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincsen olyan, hogy a világ legnehezebb nyelve.

Vannak könnyűek, és nehezen tanulhatok.

Állítólag az Ázsiai nyelvek megtanulása, kifejezetten nehéz.

Kínai ebből több variáció is van, Japán, Koreai, Mongol, stb...

A Magyarnyelv, benne van a legnehezebb 10-ben.


Ha tényleg kikellene egyet választanom, akkor az a Szanszkrit lenne.

nov. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!