Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Applikációk angol nyelv...

Applikációk angol nyelv tanuláshoz? N

Figyelt kérdés
Szeretnék nyárra kicsit megtanulni angolul. El kezdtem a duolingoval, de kíváncsi vagyok tudtok-e ajánlani jobbat.

nov. 22. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Duolingo csak az alapokra jó, de arra sem igazán.

Én visszadobom a labdát és visszakérdezek (ha jól sejtem 0-ról, vagy szinte indulsz) : Mennyi idős vagy, és lenne a célod vele?


Mit jelent számodra a kicsit megtanulni? Nyilván nem nyelvvizsgát, mert ahhoz a kicsit megtanulni kevés lesz, ezt borítékolom.

nov. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha angolul olvasok szöveget, azt nagyjából le tudom fordítani. Megszólalni meg tudok, de szeretnék úgy beszélni, hogy pl mesélek magamról, és tudok feltenni kérdéseket a másiknak. Jövő nyáron fogok találkozni külföldi barátokkal, és velük szeretnék pár szót váltani :)
nov. 22. 19:53
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ha angolul olvasok szöveget, azt nagyjából le tudom fordítani. Megszólalni meg tudok"

Akkor tényleg kéne más is a duolingo mellé... De azért azt se dobd el, ha jól elvagy vele, valamire az is jó: szókincsfejlesztésre, nyelvtani szerkezetek gyakorlására, stb.

nov. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezeken a csatornákon rengeteg tanácsot találsz, hogy lehet hatékonyan tanulni:

https://www.youtube.com/@LucaLampariello

https://www.youtube.com/@Thelinguist


De igazából a belefektetett idődtől függ, hogy mit érsz el.

nov. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a Xeropan alkalmazást használtam egy ideig, ahogy emlékszem egész jó. (Kréta fiókkal teljesen, egyébként azt hiszem napi 5 perc csak ingyenes). Most a másik amit kipróbáltam, a Memrise, ott talán több a szleng, bár azzal nem angolt tanulok.
nov. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!