Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez a módszer jó angolt tanulni...

Ez a módszer jó angolt tanulni otthonról?

Figyelt kérdés

A középiskola óta nem foglalkoztam igazából az angollal (29/F), viszont mindig is szerettem volna megtanulni angolul. Nem esik nehezemre a tanulás és most szerencsére időm is van, ezért úgy gondoltam, hogy belekezdek.


Nem a nulláról indulok, rengeteg szót ismerek és az alapok is megvannak.


"DOHÁR PÉTER: KIS ANGOL NYELVTAN" c. könyvet olvasgatom/tanulgatom.


Letöltöttem a Duolingot is.

Elkezdtem nézni egy olyan sorozatot (Így jártam anyátokkal) amit már láttam úgy, hogy egy részt megnézek elsőnek szinkronosan, aztán angol nyelven magyar felirattal, majd angol nyelven angol felirattal (a rövid részek miatt nem unom meg).


Közben elkezdtem nézni a "Reszkessetek, betörők" c. filmet is, angolul és angol felirattal, mert ezt ugye ki ne ismerné itthon, meg most decemberben van is már hangulatom hozzá.


Ezt tegnap kezdtem el így. A sorozatnál azt tapasztaltam, hogy a cselekményt, kontextust, beszédet stb., jobban megértem így, a filmnél pedig (amit csak eleve angolul és angol felirattal nézek) több új szót tanulok (kb. fél óra alatt durván 10 új szó ragadt rám).


Szerintetek ez jó módszer? Ezzel kb. mennyi idő alatt lehet elérni egy társalgó szintet?



dec. 5. 07:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ha neked ez beválik akkor oké.


Ami nekem még nagyon bevált az a bbc learning english oldal (csak angol), lehet ingyen is használni, bejelentkezés nélkül, csak akkor nem menti el a pontjaid.


Aktívan van lehetőséged használni azt, amit megtanulsz?

dec. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Nekem egészen elítélő véleményem van ezen koncepció minden egyes részleteiről.
dec. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Jó módszer, de akkor elsz az igazi, ha aktív részvétellel kiegészíted! Ez azt jelenti, hogy te beszélsz, méghozzá hangosan. Megállítod pl. a 10. percnél sorozatrészt és összefoglalod, hogy mi történt. Vagy ha tetszik az egyik mondata az egyik szereplőnek, akkor megismétled, megpróbálod leutánozni. Hangosan, szépen artikulálva kiejted a mondatait - ehhez mindenképp érdemes először olvasni az angol szöveget.


Ha így csinálja az ember, akkor már egy év után is látványosan fog fejlődni.

dec. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm!


Szoktam ismételgetni a mondatokat, vissza is pörgetem, ha nem értem tisztán, na meg a Duolingon is vannak ilyen feladatok.


Sok külföldön élő ismerősöm van, de sajnos már nem nagyon tartom velük a kapcsolatot, pedig tudom, ez segítene a legtöbbet. Pl. pár éve volt olyan, hogy az egyik család hazajött pár napra, és volt olyan köztük, aki nem nagyon tudott magyarul. Az utolsó napokban már azt vettem észre, hogy többet beszélünk angolul egymással.

dec. 5. 13:14
 5/19 anonim ***** válasza:
60%

Azt mondod, sok szót ismersz és a nyelvtani alapok is megvannak. Az kellene, hogy a már meglevő tudásodat elkezdd használni aktívan.


Én ankit is használom (szótanuló program) így minden nap ismételgetem a szavakat. Így jobban megmarad.


[link]


Nyelvtant itt gyakorlom, ezek csak feladatok, de abból rengeteg.


A magyar feliratot kihagynám. Sőt én azt csinálnám, hogy rögtön az angollal kezdeném (nem is az egész részt, ha az sok), elmondanám utána miről szólt, mit értettem meg belőle, majd magyarul megnézném, hogy mennyire egyezik a kettő. De nem szabad leragadni egyes szavaknál, mert nem mindig szó szerinti a fordítás. Én felirattal nézem akkor ha kimondottan új szavakat szeretnék tanulni és felirat nélkül ha az a cél, hogy a hallás utáni értésem javuljon.


És én írtam, hogy a bbc learning english-t használom még.

dec. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igen, viszont írásban sokkal többet tudok, tehát hallás után nem értem meg könnyen és elvisz a felirat elsőre, tehát csak az angol szövegre koncentrálnék így. Ezért próbalom azt, hogy megnézem magyarul, így tudom miről szól, majd megnézem angolul, de még mindig magyar felirattal, hogy nagyjából tudjam, hogy miről szól angol kontextusban, de már azért halljak is valamit, és végül amikor már szinte az egész epizód megvan így fejben, jön az angol hang és angol felirat. Vagy ezt hagyjam akkor?


A filmet (Reszkessetek, betörők) viszont direkt eleve angolul kezdtem nézni angol felirattal, tehát ezt is csinálom. 🙂


Köszi!

dec. 5. 14:15
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem túl nehéz neked amit nézel? Olyat kellene nézni, amit már megértesz 70-80 százalékra magyar nélkül.
dec. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Lehetséges... Nézzek inkább rajzfilmeket elsőnek?
dec. 5. 14:50
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem muszáj rajzfilmnek lennie. (Rajzfilmből is vannak nehezek.) Lényeg, hogy értsd a nagy részét, de legyenek benne új dolgok is.
dec. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
dec. 5. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!