Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet gyorsan megtanulni...

Hogy lehet gyorsan megtanulni japánul alapfokon?

Figyelt kérdés

90 napot tűztem, hogy ezt elérjem és szókártyákkal tanulok, amiket hanganyagokból írok ki. De soha nem szerettem tanulni és ez egyre nagyobb nyűg, pedig még alig kezdtem el.

Milyen módszerek vannak még?

De még mielőtt bárki is félreértene, tisztában vagyok vele, hogy nem fogok tudni megtanulni egy nyelvet kvázi tanulás nélkül, mert nem fog csak úgy magától berögződni.

Én egyszerűen csak egy olyan módszert keresek inkább, amit nem úgy fogok föl, mintha valami kötelező dolgot csinálnék, vagy akár sulira készülnék. Csak szeretném rgy kicsit érdekesebben csinálni.

Van valakinek valamilyen ötlete?

Sajni a szókincsem még nem tart ott, hogy megpróbáljak elkezdeni japánul gondolkodni, a filmeket még nem értem, de akkor mit lehetne csinálni?

Nekem egy olyan ötletem támadt, hogy elképzelem a napokat és a fontosabb mondatokat kiírom belőle, aztán idővel egyre bonyolultabb mondatokat is összerakok, meg képzeletbeli jeleneteket is. Ez jó lehet? Más ötlet esetleg? Vagy muszáj maradnom a szókártyáknál? :(



nov. 28. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Szókártyákból nem fogsz megtanulni alapfokon, ahhoz nyelvtan is kéne.

De ha már az elején is nyűg, akkor hagyd a francba szerintem, keress valami más hobbit.

nov. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerezz be egy ilyesmit, ez kb 3 hónap: [link]


Szókártyákkal én az elején nem bajlódnék. Amíg nincs mihez kötnöd, és nem alakult ki egy nyelvi mag az agyadban, addig kb semmit nem érnek.

nov. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én sem javasolom a szókártyázást az elején, inkább valami nagyon alap mondatokkal kezdeném:

-az én nevem

-reggel felkelt a nap

stb stb


utána mikor már 1-2 mondatot tudsz alkotni, lehet kezdeni kategorizálni őket pl iskolai élet/mit csinálsz otthon/főzés/öltözködés


*És nagyon fontos, hogy csak beszélni/olvasni akarsz vagy írni is, mert az utóbbi nagyon megfogja nehezíteni

nov. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem fontos az adott téma, amivel próbálsz tanulni. Én például inkább szenvedek egy politikai interjú fordításával, ami amúgy érdekel, minthogy eret vágjak ilyen unalmas témakörökkel, mint pl családtagok, útbaigazítás, bevásárlás a boltban és társai. Találj valamit, amit érdekel. Egy rövid történet, egy izgalmas szituáció vagy csak egy érdekes téma, amivel szívesen foglalkozol magyarul is. Nem kell bonyolultnak lenniük, a lényeg, hogy ne legyen unalmas.


A szókártyáknál pedig szerintem fontos, hogy tartozzon minden szóhoz egy példamondat, ne vákuumban tanuld a szavakat.


"Nekem egy olyan ötletem támadt, hogy elképzelem a napokat és a fontosabb mondatokat kiírom belőle, aztán idővel egyre bonyolultabb mondatokat is összerakok, meg képzeletbeli jeleneteket is."


Ez tök jó ötlet. Én is csináltam hasonló dolgokat a nyelvtanulásnál. Én chatGPT-vel generáltam rövid történeteket és mondatokat.

nov. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előző válaszán felbuzdulva kipróbáltam és tök jó:

Írj 10 A1 szintű mondatot japánul amiben szerepel a víz szó japán megfelelője

nov. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A válasz egy részét is idemásolom, hogy mire számíthatsz:


Természetesen! A "víz" japán megfelelője a 水 (mizu). Íme 10 A1 szintű mondat ezzel a szóval:


水を飲みます。 (Mizu o nomimasu.) - Iszom vizet.

nov. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
2. Más nyelvekben is van? Szlovák, orosz?
nov. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7: orosz van

például:

[link]

Vagy ha a könyvet külön meg tudod venni pl Amazonról, akkor itt van, és a hanganyagot ingyen meg is hallgathatod hozzá:

[link]


Szlovák itt nincs, és sajnos nem tudok ajánlani sem, mert amikből én tanulok, egyik sorozatban sincs szlovák.

nov. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
8. Basszus, azért köszi. :(
nov. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!