Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz, német vagy szláv nyelv...

Olasz, német vagy szláv nyelv második nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Angol után szeretnék egy min. B2, de később akár C1-es nyelvvizsgát is. Nem mondanám, hogy jó a nyelvérzékem, de szeretnék még egy nyelvet megtanulni ezek közül:


1) Az olasz nekem nagyon emészthetőnek tűnik és sok szó hasonlít az angolra, írott/hallott szöveget már most nagyjából megértem.


2) Talán a német a leghasznosabb, de már a Duolingoban is szenvedek, valamiért nem áll rá az agyam a szórendre pl.


3) Szláv nyelv szerintem jól mutathat az angol mellett, kevesen beszélik és az angollal nyugaton már mindenhol megértetem magam


Szerintetek melyiket lenne érdemes tanulnom?



dec. 10. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
olaszt
dec. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Melyik az a nyelv a 3 közül, amelybe úgy érzed a legtöbb energiát tudnád fektetni?


Hiába hasznos egy nyelv, ha utálod csinálni (legyen az konkrét tanulás, vagy az adott nyelven mást csinálni) abba fogod hagyni és nem jutsz el arra a szintre, hogy úgymond hasznos legyen.

dec. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Melyik az a nyelv a 3 közül, amelybe úgy érzed a legtöbb energiát tudnád fektetni?"

Nem is igazán ez a kérdés... Mert hiába tesz bele egy csomó energiát, ha közben utálja, akkor az az energia nem fog hasznosulni.

A leírtak alapján az olasz áll a legközelebb a szívéhez, úgyhogy szerintem abba tegye az energiáit, mert attól várhatja a legjobb eredményt (ami abból is látszik, hogy máris érti valamennyire, pedig még valójában el sem kezdte tanulni).

dec. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hármas: igen én is így gondoltam, lehet rosszul fogalmaztam. Ha valaki valamit szeret abba szívesen fekteti az energiát, míg ha utálja, ahogy te is mondod akkor csak szenvedni fog vele és nem fog hasznosulni az az energia.


Pl. én tanultam németet egy kicsit és utáltam, így örültem mikor már nem kellett és semmire se emlékszem. Míg olaszból és spanyolból eljutottam felsőfokig (nyelvszak) mert szerettem és nem éreztem kínlódásnak azt sem, mikor 6-8 órát kellett velük foglalkoznom.


Szóval a leírás alapján én is az olaszt mondanám.

dec. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, az olasz jobban érdekel és azok alapján amit eddig "tanulgattam" egyszerűbbnek is tűnik a némettel szemben. Viszont tudom, hogy a német hasznosabb lenne, nem tudom az olasz a nyaraláson kívül hol hasznosítható még.
dec. 10. 17:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Hiába tudod, ha nem csinálod...
dec. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szlávot vagy olaszt.
dec. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!