Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgára menjek?

Melyik nyelvvizsgára menjek?

Figyelt kérdés

Érettségiztem már régen, és jártam is egyetemre, viszont most újra jelentkezek. Nem veszek igénybe külön tanárt, magam készülök fel. Tudok angolul, több helyen laktam már külföldön, párkapcsolatom is volt, ahol nem mutogatással értettük meg egymást, stb, szóval az egyéni felkészülésnek semmi sem szab gátat, nem a nulláról kezdem, de eléggé keveredik a szókincsem a brit angol, amerikai, szleng mindenhonnan, stb dolgokkal, és szeretnék egy nyelvvizsga-kompatibilis oldalon megállni. Olvasgattam a témában itt, és többen írták, hogy szóbeli legyen telc, írásbeli origo (ezek csak példák, ez jutott eszembe). A kérdésem az, hogy melyik a könnyebb írsbeli és szóbeli részen, hogy érdemes választani?

Minél előbb nekiugranék a vizsgának, hátha nem sikerül és mennem kell egy második kört, munka mellett a felkészülésre kevesebb időm van, ezért keresném a picit egyszerűbb megoldást.



dec. 22. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

DExam simán meglesz írásban is, szóban is. Január elején van a jelentkezési határidő:

[link]

dec. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez egy elismert nyelvvizsga? Mert nagyon konnyu a C1-es resz…
dec. 22. 23:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kinézett munkáltatót vagy oktatási intézményt kell megkérdezni arról, hogy konkrétan ő mit ismer el. Amúgy akkreditált nyelvvizsga, tehát magyarországi továbbtanuláshoz pont ugyanolyan jó, mint a többi akkreditált közül bármelyik.

Ha évek óta angolul élsz, nem csoda, ha könnyű. Bármelyik másik vizsgaközpont C1-es nyelvvizsgája is ugyanolyan könnyű, hiszen pont arról szól az akkreditáció, hogy mindegyik ugyanazt a tudásszintet nevezze C1-nek.

dec. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tegnap megcsináltam a “rádiós” hallgatós részt, de majdhogynem szó szerint volt benne minden, azért kérdezem, hogy biztos jó-e
dec. 23. 10:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Nem gondolatolvasás a feladat, hanem szövegértés. Nyugodt lehetsz benne, hogy nem mindenkinek menne.

De tényleg, miért olyan hihetetlen, hogy már vagy C1 szinten, ha te magad mondod, hogy "Tudok angolul, több helyen laktam már külföldön, párkapcsolatom is volt, ahol nem mutogatással értettük meg egymást, stb"? :)

dec. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Pont az ilyeneknek kellene menni mint te kérdező. Sokan sokkal kevesebbel már határozottan megpróbálják letenni a C1-et. Nem olyan könnyű egy ilyen nyelvvizsga azért. Ja, hogy te már régóta azon a szinten vagy csak nincs papírod róla. Ez meg egy másik dolog.
dec. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Language Cert. Szerintem az egyik legjobb nyelvvizsga. A legnagyobb fókusz a beszéden és a szókincsen van, kevésbé megy bele a nyelvtani szerkezetekbe, bár a speakingnél tudni kell választékosan beszélni, szerintem itt a legnagyobb az elvárás C1-en, de azért a levelek is tudnak fejfájást okozni. Itt van a leírása:


Writing 1:

Levél, jelentés, érvelés vagy újságcikk írása megadott szempontok alapján, grafikus vagy vizuális input segítségével és a célzott olvasó megadásával. Az írás álláspontot, véleményt, indoklást, érvelést tartalmaz.


Writing 2:

Megadott szempontok alapján informálisszöveg írása megadott olvasónak. Instrukciók az alábbi funkciók alkalmazására: meggyőzés, érvelés, hipotézis felállítása, valamint hangulat, vélemény kifejezése, indoklás, értékelés.


Itt egy nagyon jó videó, amiben elmondják, hogy milyen is ez a nyelvvizsga, mik a pontos követelmények, elvárások és utána élesben is bemutatják egy diáklánnyal a speaking részét, azt szerintem érdemes megnézni!


[link]

dec. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát... Azért az meglep, hogy ez már C1, raádaásul szanaszéjjel dicsérik... Laza B2-nek mondanám, oké, de semmi komolyabb téma nem volt eleve, csak B2-esek...
dec. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!