Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kiégés nyelvtanulásnál?

Kiégés nyelvtanulásnál?

Figyelt kérdés
Csak fél éve tanulok nyelvet,de úgy érzem teljesen kiégtem.Az utóbbi időben már szó szerint magamra erőltettem a nyelvtanulást,de már figyelni se tudok rendesen,de ha egy nap nem tanulok,akkor meg bűntudatom van,hogy pazarlom az időmet a pihenéssel és így nem fogom elérni időben a célomat.Tudom,hogy ki kell használnom,amíg lehet,hogy Mo. az EU tagja és elhagyni végleg az országot,ezért mindig szorongok,ha nem tanulok egy nap,de már konkrétan azt veszem észre magamon,hogy koncentrálni se tudok,de a kiégés előtt is voltak problémák,mindig azt éreztem,hogy hiába tanulok új szavakat vagy nyelvtant vagy bármit,akkor se jutok előrébb.Amikor ti nagyon kiégtetek nyelvtanulásnál,akkor nektek milyen módszer vált be?Mi segített a kiégés ellen?Nem éreztétek néha úgy,hogy reménytelen megtanulni a nyelvet?

dec. 27. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
5%

"Tudom,hogy ki kell használnom,amíg lehet,hogy Mo. az EU tagja és elhagyni végleg az országot"

Ezt mondjuk rosszul tudod. Nézz körül jobban, hogy mi van itt, és hogy mi van a híres EU-ban - ami ki tudja, hogy meddig fog létezni, ha így folytatja...


"nektek milyen módszer vált be?Mi segített a kiégés ellen?"

Az, hogy be voltam fizetve a tanfolyamra egész évre, így nem volt szívem ellógni az órákat, mert tudtam, hogy mennyi minden másra is fordíthatta volna a család azt a pénzt.

Másik nyelv esetében meg azt, hogy arra gondoltam, milyen jó nekem, hogy felvettek ebbe a suliba, miközben egy csomó mindenki mást meg nem, úgyhogy akkor is igyekeztem megbecsülni magamat, amikor nulla kedvem volt tanulni.

dec. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nyelvet akkor tud valaki hatékonyan tanulni, ha belülről húzza valami.Én például a szakmámban és két hobbimban jutottam milliószor több információhoz, mint magyarul. Más nyelveket nem is tudtam megtanulni, mert egész életemben sosem ment annak a megtanulása, amit nem akartam.


Nyelvtanulásnál amúgy az első sikerélmények inkább másfél év után jönnek, mint előbb.


Minden középiskolás és egyetemista képes arra, hogy 4 és több évig tanuljon...

dec. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

"Minden középiskolás és egyetemista képes arra, hogy 4 és több évig tanuljon..."

Nem. Vannak, akik lemorzsolódnak.

dec. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor egyszerűen csak csinálok az adott nyelven valamit, amit szeretek. Pl. megnézek egy videót valamilyen témában, amit szeretek, olvasok egy kicsit az adott nyelven, azaz bármit, ami nem tűnik tanulásnak, kötelességnek. Ha már ez sem megy, akkor félreteszem kicsit és mással foglalkozom.
dec. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is szokott lenni, néhány hétig nem tudom rávenni magam a tanulásra. Taszít a dolog.

Aztán mindig visszajön a motiváció.

Csak idő kérdése.

dec. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem jó a nyelvtanárod.Ha a nyelv az angol, tudok olyan tanárt ajánlani, aki inspiráló és szakmailag is nagyon jó.
dec. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Kelj fel félórával korábban, és menj ki a szabadba. A reggeli napfény remek dopaminforrás, a dopamin pedig elengedhetetlen a motivációhoz.
dec. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

"Kelj fel félórával korábban, és menj ki a szabadba. A reggeli napfény remek dopaminforrás"

Csakhogy ha fél órával korábban felkelek, még sötét van! :D

dec. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!