Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Euroexam C1 angolra hogyan...

Euroexam C1 angolra hogyan vagy mit erdemes keszulni?

Figyelt kérdés
Innentol 5 honapra mennek C1-et tenni az Euroexamnel es arra lennek kivancsi hogy van e valakinek valami tippje/tapasztalata amit meg tudna osztani hogy hogyan lehet a maximumot kihiozni a dolgokbol pl youtubeon kit vagy mit erdemes nezni ezzel kapcsolatban vagy hogy hogyan lehet meg esetleg keszulni az oldalon kint levo feladatok mellett. Ha valakinek siman tapasztalata van annak is orulnek. Elore is koszonom a valaszokat:)

dec. 29. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Én doktori disszertációkat valamint ellenőrzésen átesett tudományos publikációkat valamint azok abstractjait olvastam készülésképp, valamint a nemzetközi multiban ahol dolgozom más NatCo vállalatok csapattagjaival beszélgettem kicsit többet akár szakmai, akár off-topic témákról. Egy ír hölggyel egészen összemelegedtem, vele munkaidőn túl is tartottam a kapcsolatot, sokszor estébe nyúló beszélgetéseken át.


Mindez hatással volt arra, hogy magasabb szintre emeltem az angol tudásomat, gond nélkül abszolváltam a nyelvvizsgát egyéb készülés vagy típusfeladatok gyakorlása nélkül.

dec. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Minél többféle szöveget olvass és hallgass, mindenféle témákban, nem csak olyasmiben, ami érdekel is - és közben vesd be az összes szótanulós módszert, amiről már kiderült, hogy számodra hasznosak.

Alakítsd ki a véleményedet olyan dolgokkal kapcsolatban is, amikről sose gondolkodtál még el, hogy kész válaszaid legyenek minél több mindenről, ne ott kelljen improvizálnod valamit magán a vizsgán.

Gyakorold a nyelvtant, mert nem csak olyan szinten elvárás, hogy tudjad, mint középszinten, hanem sokkal magabiztosabban, precízebben, sokkal kevesebb hibával kéne beszélni is, írni is.

Mindenféle lehetőséget használj ki arra, hogy angol anyanyelvűekkel(! ne olyanokkal, akik csak ugyanúgy törik az angolt mint te, vagy még annyira se beszélik) beszélgethess minél komolyabb témákról.

dec. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

keress nyomtatott forrásokat, feladatokat, pl könyvtárban, másolj le pár oldalt és töltsd ki.

nyelvvizsga felkészítő könyveket, pl Exam fright killer

van, amiben magyar mondatok vannak, ami nincs a vizsgán, de gyakorlásnak jó.

gyakorolj rá arra, hogy bírd a tempóját és a kézírást a fogalmazáshoz.

plusz ahogy előtte írták, videók, szövegek, egyéb, ted talk

és direktben keress így rá: euroexam c1, sok anyag van.

emelt érettségi feladatokat is kereshetsz, ami tök más, de legalább sok minta van, megoldókulccsal.

dec. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"emelt érettségi feladatokat is kereshetsz, ami tök más"

Ráadásul a szintje is csak B2, úgyhogy felejtős...

dec. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az Euroexam weboldalán már biztosan regisztráltál, ott van egy vizsgafiókod, ahol találsz felkészítő feladatokat Napi gyakorlófeladatok címmel, azokat mind csináld meg, olvasd el a vizsgatippeket, csinálj mintafeladatokat. Rengeteg felkészítőanyag érhető el ingyen.
márc. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 azokat megcsináltam, stabilan 65-70% környékén. Amit buktam sokszor csak figyelmetlenség volt. Szerinted van esély atmennem? A speakinget nyilván nem tudtam ellenőrizni de egy 50-60% környékére teszem magamat
márc. 10. 22:54
 7/7 anonim ***** válasza:

"stabilan 65-70% környékén"

Akkor érdemes menni, ha otthoni körülmények között már stabilan 80% körül vagy.

márc. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!