Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosszal megértem a szerbet,...

Orosszal megértem a szerbet, illetve a szerbbel az oroszt? Melyik a könnyebb(en tanulható?)

Figyelt kérdés

Ha megtanulok oroszul megértem vele a szerbet is? (Vagy fordítva?)

Mennyire különböznek, melyiket “könnyebb” megtanulni?

Melyik a hasznosabb?

Melyiket ajánlanátok?



jan. 6. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon alapdolgokat esetleg
jan. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A két nyelv közül bármelyik anyanyelvi beszélője számára a másik nyelv normál sebességű anyanyelvi beszéde gyakorlatilag érthetetlem. Attól, hogy esetleg egy-egy szót valamelyik elkap és megért a másik beszédéből, megértés szempontjából még bőven ott van, ahol a part szakad. A szerbek éppúgy nem értik meg az oroszok folyékony beszédét, mint az oroszok a szerbek folyékony beszédét. Sajnos ez egyszerű tény, amivel nem lehet mit kezdeni. Attól, hogy mindkét nyelv szláv és használ cirill betűket (is), még ugyanolyan messze vannak egymástól, mint mondjuk a lengyel a szlováktól. Szinte egyáltalán nem értik meg egymást. Ez van.


Az pedig, hogy melyik nyelv hasznosabb, a céljaidtól függ, hogy konkrétan mire akarod használni a nyelvtudásodat.

jan. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem értik meg a folyékony beszédet, de alap dolgokat igen, ahogy az előttem válaszolók is írták. Viszont könnyű nekik megtanulni, elsajátítani a másik nyelvét
jan. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én beszélem mind a kettőt felsőfokon. Az a tapasztalatom, hogy a szerbnek tisztább a kiejtése, míg az orosznak torzultabb, így az oroszok a szerbet egy kicsivel jobban értik, mint fordítva. És ez igaz egyébként az oroszokkal kapcsolatban a többi szláv nyelvvel való viszonyra, hogy ők többet értenek a többiből, mint a többiek belőlük.
jan. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!