Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kb mennyi idő alatt lehet...

Kb mennyi idő alatt lehet felkészülni önerőből B2-es középszintű angol nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Ki melyik nyelvvizsgát ajánlja ?

jan. 8. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

A DExamot ajánlom.

Hogy mennyi idő felkészülni, az millió dologtól függ: hány éves vagy, mennyit tudsz már, mennyi időd van rá, mennyire könnyen tanulsz úgy általában, mennyire könnyen tanulsz konkrétan nyelveket, még konkrétabban az angolt, milyen anyagaid vannak, mennyire vagy hajlandó szakszerűen használni azokat, mennyire használod a nyelvet, milyen nyelvi közegben élsz, stb., stb., stb.

jan. 8. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Az is kérdés, hogy már B2-es szinten vagy-e és kimondottan a vizsgára készülnél vagy még csak most kezded el a nyelvet?
jan. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2020-ban érettségiztem mikor a covid bejött, akkor 62% lett az írásbelim, szóbeli az a pandemia miatt elmaradt.

Azóta nem igazán foglalkoztam az angollal. Annyira nem tartom magam nagy angolosnak, és szeritnem nincs is olyan nagy nyelvérzékem, mint másnak. De ettől függetlenül szeretném magam fejleszteni és egy B2-es nyelvvizsgát letenni. (Ami nehézséget okozott az inkább a hallott szövegértés volt)

jan. 8. 11:48
 4/4 anonim ***** válasza:
58%

"Azóta nem igazán foglalkoztam az angollal."

Ez elég nagy baj, mert akkor még a középszintről is visszafejlődhettél...


"Ami nehézséget okozott az inkább a hallott szövegértés volt"

És most, hogy rájöttél, hogy B2-t akarsz, mennyi angol szöveget hallgatsz napi szinten máris és mióta?

jan. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!