Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik az a nyelvvizsga,...

Melyik az a nyelvvizsga, amely valódi tudást mér?

Figyelt kérdés

Az ilyen magasfokú nyelvvizsgák, mint a Cambridge-i, nem valók (még) nekem. Az origo kamunak tűnik, hiszen kétnyelvű (könnyű). Az ECL viszont már vagány, mivel egynyelvű. Az a baró, amikor full idegen nyelvén van minden.


De nem vagyok jártas a témában. Magyarországon az ECL-nél van jobb?


jan. 12. 09:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én az IELTS-et mondanám, azt mindenhol elfogadják európa, sőt legtöbb helyen a világban
jan. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1


Egy középszintű érettségihez viszonyítva mennyire nehéz?

jan. 12. 12:45
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hülyeséget mondok, mert én nem csináltam meg ezt a nyelvvizsgát, ha jól tudom a pontozás 0-10-ig terjed, és ez határozza meg a tudásodat asszem C2-ig terjedően. Pl 8as érték már egy laza C1 szint, egyetemek pedig 6-6.5-ös értékeket szoktak elvárni, ami B2-es szint, ugye a középszintű érettségi az egy B1 inkább, mint B2, valószínűleg az olyan 5 körül lehet.
jan. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az IELTS ha jól láttam, akkor 2 évig érvényes. Ennek nézz utána, mert annak nincs értelme, hogy most csak úgy leteszed és később nem tudod használni.


[link] Itt van róla leírás.


Én ECL-en voltam, ott a fogalmazás és a szövegértés nem volt vészes, a hallgatás inkább. Nem azért mert magát a szót, mondatot nem értette az ember, hanem akkora volt a háttérzaj plusz motyogott is az ember. Azt nem tudom, hogy ez a legjobb-e.

jan. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Az itthoni vizsgaközpontok vizsgái közül az Euro az, ami legjobban méri a nyelvtudást, mondta egy rokonom, aki két másik rendszerben is vizsgáztatott.
jan. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
egy középszintű érettségihez képest letehetetlen, előbbi egy nagyjából alapfok (B1) szintet vár el, a középszintű nyelvvizsga (B2) meg jóval többet. sokkal több nyelvtant, kifejezést, szót és stílust kell ismerni. menj el nyelvtanfolyamra, ha ennyire el vagy veszve, ott segíteni fognak a helyes irányba és szintre fejlődni.
jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

$6


A nyelvtanfolyam ma már teljesen felesleges az angol esetében. Minden fent van az interneten.

Semmi újat nem tudnak mondani

jan. 14. 08:34
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#7 hát azt te csak hiszed.
jan. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7


Egy rakás videó van fent az interneten ahol végigveszik a 12 igeidőt magyarul.

Leírásokból is Dunát lehet rekeszteni.

Felesleges a tanfolyam. Marha drága, amit ott elmondanak, azt megtalálod a neten is.

jan. 14. 09:00
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"amit ott elmondanak, azt megtalálod a neten is"

Most írtam, hogy nem. :D

Azt el tudom fogadni, hogy B2-ig elegendő az így összeszedett tudás. Fölötte nem. Csak B2-ig meg hatszor annyi időt jelent az összefüggések egyedül megtalálása ahelyett, hogy elmondják. És az idő, mint tudjuk, pénz.

jan. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!