Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » B2 nyelvvizsgara egyedül fel...

B2 nyelvvizsgara egyedül fel lehet készülni?

Figyelt kérdés
Nagyon alapokat tudok csak angolbol, ami 20ev alatt rám ragadt. Van esély egyénileg felkészülni egy nyelvvizsgara? Gudtok ajanli jo appokat, esetleg olcso tanarokat bp-n?

jan. 15. 13:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egyénileg készültem fel. Sok cnn híradó nézés, angol filmek magyar felirattal és szókártyák. Kb ennyi
jan. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
És az angol könyvek is hasznosak
jan. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Csak akkor, ha van önfegyelmed és tudod, hogy hogyan kell tanulni. Az írásképedből ítélve szerintem keress egy tanárt...
jan. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%
Ha azt nézzük, hogy beszédből el fogsz vérezni, akkor nem. Az írásbeli feladatokra igen.
jan. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Most látom,hogy vannak félreütések a kiírásomban, és egy különírás is véletlenül. Telefonról írtam sietve, és nem ellenőriztem. Ettől függetlenül tudok helyesen írni magyarul, úgyhogy az erre irányuló kommentektől kíméljetek, nem ez a kérdés lényege :D
jan. 15. 16:57
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"B2 nyelvvizsgara egyedül fel lehet készülni? Nagyon alapokat tudok csak angolbol, ami 20ev alatt rám ragadt."

Akkor előbb "egyszerűen csak" angolul kéne tanulnod. Amikor már egy tanár, vagy legalább valami szintfelmérő tesztek szerint eléred a B2 szintet, akkor jön majd a "nyelvvizsgára felkészülés": választasz egyet a sok közül és célirányosan annak a feladattípusait gyakorlod. De ez még messze van, ha csak annyi történt eddig, hogy a "nagyon alapok" rád ragadtak.

jan. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
31%
A legtöbb tanárral az a baj, hogy nem jól oktatnak és aránytalanul sokat kérnek ezért magánóra keretében... Volt több angoltanárom, egynek volt jó módszere, de Ő már nem él itt és átképezte magát. Szerintem egy középfok és felsőfok is csak a szorgalmon múlik és a jó tanulási technikan. Ezen egy tanár sem fog segíteni. Nekem pénzkidobás 7000 Ft egy óra nyelvoktatásért. Nézz angol filmeket, csak azt. Finneknél pont ezért beszél majdnem mindenki felsőfokon beszéli az angolt... Főként azért, mert ömlik az angol nyelvű műsor a csatornákon. Finn alig van!
jan. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

"A legtöbb tanárral az a baj, hogy ... Volt több angoltanárom, egynek volt jó módszere ... csak a szorgalmon múlik és a jó tanulási technikan. Ezen egy tanár sem fog segíteni. ... Nézz angol filmeket, csak azt. Finneknél pont ezért beszél majdnem mindenki felsőfokon beszéli az angolt..."

Alig vagy dilettáns...

jan. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
Elmentek az árak. 7000, az lazac. Volt itt egy redőnyös, elszakadt a gurtni, meg elrepedt egy redőnyléc, 40ezer. Tönkrement egy modern ablak, vasalatcsere, 100ezer. Folyt a mosógép, kijött a szakember, fél órát járatta, leszedte a burkolatot, nézte, a genya szerkezet nem folyt, visszacsavarta a négy csavart, 20ezer.
jan. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"a genya szerkezet nem folyt"

:DDD

jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!