Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Komolyan fel lehet készülni...

Komolyan fel lehet készülni Angol B2 komplex nyelvvizsgára egyedül? Ki, hogy csinálta önállóan?

Figyelt kérdés

Én kb. pre-intermediate szint elején vagyok vagy mondhatjuk, hogy B1 szint felett egy kicsivel.


B2 komplex nyelvvizsgát szeretnék csinálni.


Nem sok nyelvtanfolyam van a környéken. Ami van ott azt tolják, h:

pre-intermediate majd

intermediate majd

nyelvvizsga felkészítő tanfolyam.

kb. 8 hónap alatt megy le a 3 tanfolyam. Összesen 230 óra és 220ezerFt (amit szívesen kifizetek ha van értelme)


Jelenleg sok szabadidőm van. Mi lenne a hatékonyabb:

Egyedül felkészülök és csak nyelvvizsga felkészítő tanfolyamra megyek?

Elmegyek mind a 3 tanfolyamra?


A tanfolyamok azért kérdőjelesek, mert:

-anno jártam egy német tanfolyamra, borzasztó rossz volt, első órán még odatette magát a tanár aztán meg már nem...

- mire eljutok a tanfolyam helyszínére és vissza 1,5 órám elmegy, úgy, h ott 3 órát vagyok


Ezért merült fel, h ha önállóan készülök, akkor hatékonyabb lehet. Nem kell utazgatni se.


Csak az a kérdés, hogy valóban fel lehet-e készülni egyedül.

Ezek a könyvek vannak meg:

3000 leggyakoribb angol szó

4000 leggyakoribb angol szó

English for Everyone 1-4 munkafüzet és könyv

Meg több nyelvtan köny, ilyenek, h Kis angol nyelvtan, Angol nyelvtan magyar fejjel stb.


Nagyon rég vagy 15 éve tanultam angolt középsuliban, az nem volt nagy valami, azóta ami rám ragadt netről azt tudom...


Azt is sokan mondják, h ha a nyelvvizsga a cél (nekem az), akkor nem érdemes tanfolyamra menni, egyedül is simán fel lehet készülni.

Olyat ismerek aki elit gimibe járt és utána egyedül felkészült a tanfolyamra, de hát ő 4 évig az elit gimibe kiváló angol oktatást kapott.

Olyat nem ismerek aki felnőtt fejjel, pre-intermediate szintről megtanult volna egyedül középfokon.

Ja és a másik az idő, hogy diplomához kéne és jó lenne 8 hónapon eblül letudni.


Szerintetek?



2020. okt. 16. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Egyedül bármit meg lehet tanulni, kivéve azt, amit egyedül nem lehet megtanulni. Nyelvtanulásnál ilyen a beszéd témaköre.
2020. okt. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%

Fel lehet. Én egyedül készülök. Még a szóbeli részénél nem járok, de arra majd keresek valakit, akivel beszélgethetek, meg levelezhetek.

Három hónapja még annyit tudtam, hogy "am/is/are", mostanra meg már tudok nyolc igeidőt, még rengeteg új szót, és nyelvtani szabályokat. Hamarosan az online kurzus végére érek, és onnantól már csak rövidebb kurzusok vannak, majd gyakorlás, és megyek irasbelire. A szóbelit eltolom nyárra.

2020. okt. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
MIlyen online kurzus?
2020. okt. 16. 18:53
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

"Én egyedül készülök. Még a szóbeli részénél nem járok"

Kérdező, így tuti, hogy ne csináld!

Az első pillanattól kell csinálni mindent: olvasni, szövegeket hallgatni, írni, beszélni, mindent.

Az English for everyone-t nem ismerem, inkább szerezz be hanganyaggal és tanári kézikönyvvel együtt Solutions-t vagy English file-t, akkor Pre-Int szintről már önállóan is fejlodhetsz. De tényleg mindent csinálj meg a könyvből és munkafüzetböl is, ne csak azt mazsolazd ki belőle, ami szerinted hasznos, hiszen te nem értesz hozzá, akik osszeallitottak a könyveket, azok viszont nem véletlenül tettek bele olyan sok mindent. A beszélgetős feladatokat úgy, hogy a kérdéseket is te teszed fel, meg te is válaszolsz. Hülyén hangzik, de lesz értelme.

2020. okt. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az írásbelire simán fel lehet, mert típusfeladatok vannak. A szóbelihez nem árt egy partner, de a középfok vicc kategória, lehet anélkül is meg lehet csinálni. Youtubeon vannak szóbeli nyelvvizsgák, annyira tudsz, simán megvan.
2020. okt. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!