Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen latin nyelvű könyvet...

Milyen latin nyelvű könyvet ajánlotok nekem ami az alapokra megtanít?

Figyelt kérdés
Kerestem, de csak régebbi, általában antikvár könyvek voltak elérhetőek, szeretnék egy picit újabb kiadást, de nem találok sehol. Ennyire nem szükséges itthon egy ilyen(jelenleg hiánypótló) kötet?
jan. 26. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs semmi baj a régi könyvekkel, a latin nem változik. Én úgy 30 éve az akkori középiskolai tankönyvekből tanultam, mégpedig önállóan. Nem mondom, hogy gyerekjáték volt, de a tananyag jól fel volt építve, érthető, követhető volt. A középiskolai latin nyelvtant használtam még kiegészítésképpen, és vettem egy szótárt is.


Az egyetlen, amiben ma másképp gondolkodnak, az a kiejtés. Akkoriban még inkább a Magyarországon évszázadok alatt meghonosodott kiejtést alkalmazták, ma már inkább a restituált, vagyis az eredeti kiejtést használják. Például a caeli szó ejtése nem célí, hanem káilí. De ennek nincs nagy jelentősége.

jan. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én azért egy új kiadásnak örülnék jobban. Esetleg vegyek egy szótárt? Az segít valamiben? Azért szótárból nem lehet megtanulni szerintem legalább az alapokat. Biztos adnak majd suliban is anyagot, csak jó lenne rákészülni egy kicsit.
jan. 26. 14:08
 3/4 anonim válasza:
Latin nyelvű latin nyelvkönyv (olyan, mint pl. Hans Orberg: LLPI Familia Romana /Roma aeterna c. könyve) a magyar tankönyvpiacon nincsen. A hagyományos latin nyelvkönyveket pedig már egy ideje nem forgalmazzák.
jan. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez igencsak problémás. Akkor innen üzenem egy hozzáértőnek, hogy ideje lesz ezt az űrt betölteni.
jan. 27. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!