Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok! Mit gondoltok...

Angolosok! Mit gondoltok erről a kiejtésről?

Figyelt kérdés

Én még eddig erről nem hallottam.


[link]


jan. 29. 03:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Marmint az "a" (ey)-nek ejtéséről.
jan. 29. 03:33
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedig így van, ez az ún. "strong form". Az "an"-nak is van: /æn/, a határozott névelőnek is: /ðiː/.
jan. 29. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 ludwigvan ***** válasza:

Teljesen jól mondja a csávó. Angliában lakom, és nagyon gyakran használják ey-nek. Ha magyarban hangsúlyozni akarnád az "egy"-et (amit a csávó is mond, hogy nem tudom, hogy azt a macskát találtam-e meg, de találtam EGY macskát), akkor angolul ejtsd ey-nek. De egyébként, ha valamiért lassan beszélnek, akkor is így ejtik.


Mondok egy példát: odamész a pulthoz, hogy kérj egy sört, de nem tudod még, hogy milyet, és elgondolkodsz, mielőtt kimondod a sör nevét:

"Kaphatnék egy... korsó Doom Bart?" "Can I have a... pint of Doom Bar?" Ilyenkor egyértelműen éjnek ejtjük. Hogyha nem álsz meg, hangsúlytalan az "a", a "pint" lesz a hangsúlyos, akkor a vagy ö a kiejtés.

febr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ludwigvan ***** válasza:
A kettesnek pedig azt szeretném mondani, hogy a "the" kétfajta kiejtését ne keverjük ide, mert az nem a hangsúlyon múlik, hanem a the-t követő szó első hangján. Ha magánhangzó jön, akkor di, ha mássalhangzó, akkor dö.
febr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ludwigvan, tisztában vagyok vele, hogy a "the" kiejtése magánhangzók előtt /ði/, de a válaszomban nem arról van szó, hanem a hangsúlyos formájáról. Ez az alak magán- és mássalhangóval kezdődő szó előtt egyaránt használatos nyomatékosítás céljából, pl. "In antiquity, Homer was not a poet, but the /ðiː/ poet" (a kettes voltam).
febr. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ludwigvan ***** válasza:
Oké, figyel, lehet - bocs, hogy azt hittem, hogy keversz valamit - de én még nem hallottam így haszálni, és nem is találtam erről semmit egyébként most egy gyors kereséssel az interneten, de ettől még lehet így.
febr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!