Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak olaszt, ha...

Hogyan tanuljak olaszt, ha már eljutottam egy elég jó szintre (B2) de szükségem lenne a gyakorlásra, és a továbbiak megtanulására? Tanárra nincs pénzem.

Figyelt kérdés

Tanfolyam ezen a szinten nem indul, vagy ha igen, akkor az csak egy helyen (Múzeum körút) de délután vannak az órák, én pedig estig dolgozom.

A többi tanfolyam is délutános, vagy kora esti.

Én 9-ig dolgozom.


Magamtól elsajátítani a C1-hez való tudást és/vagy a magabiztos tudást sajnos nem tudom, mert itt többről van szó, mint néhány YT videó.


jan. 29. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Egyetemen a következőkből tanultunk:


Verbi italiani, Affresco, Magari. Ezek jók, ha gyakorolni akarsz, a verbi italiani az csak nyelvtan.


Ezek mellett sok sok cikk, könyv olvasása. A szavakat te tudod, hogy milyen módszerrel tudod megtanulni, én először quizletet, majd ankit használtam. (Il Quotidiano, Corriere della Sera, Il sole 24 ore, La stampla, csak hogy néhány újságot említsek.)


Radióműsorok, podcastok hallgatása, videónézés (én ezzel a céllal a fanpage-t néztem mert felirat is van, így tudtam új szavakat tanulni, de olyat is kell nézni, ahol nincs felirat. Az olasz újságoknak van youtube verziója is, pl. a Corriere della sera-nak, Quotidianonak, Il sole 24 orenak biztosan. Plusz filmek nézése.


Amit egyedül nehéz gyakorolni az a beszéd. Ahhoz kellene valaki, akivel tudsz beszélgetni.

jan. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg facebookon barátkozni olaszokkal?
jan. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fórumok.
jan. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is ebben a helyzetben vagyok.


Arra gondoltam, hogy kipróbálok egy-két Italki órát. Itt te választod ki, hogy mikor érsz rá és online tudsz beszélni olasz anyanyelvű tanárokkal.


Állítólag jó, de én se próbáltam még.

jan. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!