Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szintre számíthatok a...

Milyen szintre számíthatok a következő nyelvekből a középiskola végére?

Figyelt kérdés
Angolul és olaszul tanulok középiskolában. Ez az első évem, és ez egy ilyen nyelvi felkészítő év olaszból, heti 15 órával. Már most A2 szinten vagyok, és ezután még lesz 4 évem heti 4 olasszal. Angolból szintfelmérőn pedig a legerősebb csoportba kerültem, így már most egy erős B2 vagyok és szintén heti 4 órában fogom még 4 évig tanulni

febr. 8. 19:48
A kérdező szavazást indított:
Angol C1-Olasz C1
Angol C1-Olasz B2
Angol B2-Olasz B2
8 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Középiskola max az emelt érettségi szintjéig készít fel (de a legtöbb helyen inkább csak középszintre), ami B2-es nyelvvizsgának felel meg.

Persze ha kéttannyelvű a suli (nem írtad, hogy az lenne, szóval gondolom nem) vagy plusz energiát is beleraksz, akkor 4 év alatt elérheted a C1 szintet, de önmagában az alap sulis óráktól ne várj sokat.

febr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor viszont nem tudom hogy mit fogunk a következő 4 évben tanulni, mert már most ilyen B2-C1 szerű feladatokat csinálunk, beszélni kell, esszét írni stb
febr. 8. 20:27
 3/3 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk bioszos-matekos osztályban többen is tettek C1-et angolból 11., 12. osztályban. A tanár lelkes volt, külön foglalkozott velük
febr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!