Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezen a szókincs teszten...

Ezen a szókincs teszten mennyit kell elérni, hogy le tudjak tenni egy középfokú nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

[link]


Oké, hogy sok 10 ezer szavas szókincs nem garantálja a sikert. Viszont fordítva, egy 100-200 szavas szókincs már garantálja a bukást.


7100 jött össze, ez elég?


Nektek mennyi jön össze? Milyen nyelvvizsgátok van?



febr. 16. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég.
febr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8100 jött ki és megvan a középfokúm.


De szerintem elég sok ezek között az elvont szó, sokat nem használok a mindennapi életben, sőt talán a nyelvvizsgán sem ezek fordulnak elő a leggyakrabban.


De ilyen nincs, hogy ezen meg azon a teszten hány szót kell elérni. Látod, hogy egy cikkből, hanganyagból mennyit értesz, vagy azt, hogy hogyan tudsz beszélni. Más nyelvből nyelvszakos voltam, fogalmam sincs, hogy hány szót tudok. És 140 szóból amúgy sem értem, hogy jön ki, hogy én pont 8100-at tudok.

febr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Más nyelvből nyelvszakos voltam, fogalmam sincs ... 140 szóból amúgy sem értem, hogy jön ki, hogy én pont 8100-at tudok."

Nyilván becsléssel, statisztikák alapján.

febr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 9100 lett a teszt szerint. Felsőfokúm van, de az itt felsorolt kifejezések jelentős részét nem ismerem.
febr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11700, felsőfokúm van.
febr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

13600, felsőfok

De nagyon sok múlik rajta, hogy mennyire vagy őszinte a teszt kitöltése közben. Mert van olyan, hogy ha csak magát a szót látnád, fogalmad se lenne, és ha itt megállnál és megnyomnád, hogy nem tudom, akkor egész más lenne a végeredmény, mint ha elolvasod azért a példamondatot, amiből esetleg már valami dereng, így ha a négy lehetőséget is elolvasod, akkor már esetleg ki is tudsz zárni legalább egyet-kettőt - na és ha akkor a maradékból tippelsz, akkor adtál magadnak esélyt a helyes válaszra, holott valójában az a helyzet, hogy fel sem ismerted a szót...

febr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. Azt hozzáteszem, hogy több olyan szó is volt, amit azért ismertem fel mert más nyelven nagyon hasonló és voltak, amiket ki tudtam zárni. De ha nekem ezeket magamtól, aktívan kellett volna tudni lehet hogy tudtam volna kb. tizet. Pedig sok szót tudok, olvasok is angolul, ki tudom fejezni magam. Tartom magam ahhoz, hogy egy csomó ebből nem mindennapi szó.
febr. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!