Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit lehet tenni, ha az ember...

Mit lehet tenni, ha az ember nem mer megszólalni angolul?

Figyelt kérdés

Elvileg úgy lehetne megtanulni, ha az ember használja a nyelvet.

De tiszta ciki, hogy nem beszélem ezt a nyelvet rendesen. Rossz a kiejtésem, az igeidőket még nem sajátítottam el stb.

Attól félek, hogy kinevetnek, lenéznek, beszólnak nekem, hogy milyen béna vagyok.

Másfelől, ha nem gyakorlok, akkor sosem tanulok meg angolul.

Patthelyzet.


márc. 1. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Egyedül is tudod gyakorolni a beszédet.
márc. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahol kinevetnek vagy lenéznek, onnan el kell jönni.

Vannak olyan oldalak, ahol tudsz tanulótársat keresni magadnak. Például ha találsz olyat, aki angol anyanyelvű és magyarul szeretne tanulni, akkor egymásnak tudtok segíteni.

Ha társaságba mész, nyugodtan mondhatod, hogy nem rég kezdtél angolul tanulni, és hogy javítsanak ki, ha valamit nagyon rosszul mondanál, hidd el, szívesen fognak segíteni.

márc. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Attól félek, hogy kinevetnek, lenéznek, beszólnak nekem, hogy milyen béna vagyok"


Ilyen mentalitással nem csak az angol tanulással lesz bajod az életben ;)

márc. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Eleinte mások sem beszélték tökéletesen az angolt.

Ők hogy mertek akkor megszólalni?

márc. 1. 17:13
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem azzal foglalkoznak, mit szól más valaki, hanem akarnak tenni valamit.
márc. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

1. Fórumokat nézel, és előbb-utóbb elkezdesz hozzászólni. Ahol kinevetnek, értetlenkednek, onnan elmész (ez nem jellemző, mert a legtöbb fórumozó számára szintén idegen nyelv az angol).

2. Beugrasz a mély vízbe, kimész valahova külföldre, ahol tudod, hogy sokan beszélnek angolul. Javaslom, hogy elsőre ne angolszász országot válassz.

márc. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, elég nehéz volt, nekem a német volt, ahol ezt le kellett küzdenem. Emlékeim szerint fórumok segítettek németül kifejeznem magamat.
márc. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Olvass Lomb Katóról. Huszon valahány nyelven tudott megszólalni . A legerősebbjein szinkrontolmácsolt is, bármilyen kombinációban. Ő mondta, lehet nem szószerint, hogy: egyetlen dolog van az életben , ami érdemes még rosszul is tudni, és ez, az idegennyelv.

Aki ilyen szituációban nevet, az nem tud még annyit se egy másik nyelven, mint te.

Hidd el mindenki úgy kezdte, hogy tőmondatok, akcentus, hibák.

A kisbaba se akadémiai székfoglalót tart egyből, hanem egy két szóval kézzel lábbal magyaráz . Ha mondod , javul, ha aggódsz, akkor csak töprengsz, és nem haladsz. Légy bátor!

márc. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
márc. 1. 18:22
 10/12 anonim ***** válasza:
A tett halála az okoskodás.
márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!