Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám aktívan használn...

Hogyan tudnám aktívan használni a megtanult szavakat?

Figyelt kérdés

Angolul tanulok már 4 éve és már meg is van a B2-es nyelvvizsgám. Viszont most azzal vagyok bajban, hogy hiába tudok sok szót, valamiért nem jutnak eszembe, mikor mondatot kellene alkotnom. A szövegértésem és a hallásértésem mindig jól sikerül, viszont úgy érzem, hogy az írással és a beszéddel le vagyok maradva. Simán megértek egy bonyolult szöveget, de nem tudok én magam készíteni egyet.


Van valami jó ötletetek, hogy ezt tudjam fejleszteni? Már régóta elkezdtem írni szövegeket, hogy ezt fejlesszem. Minden héten kétszer írok és discordon is beszélgetek angolul emberekkel, de valahogy sosem jutnak eszembe a szavak és ha angolul írok, akkor magyarul is elfelejtem a szót, amit keresek. Egyre többet olvasok is angolul, de valahogy nem az igazi. Van valami tanácsotok? Valami jó gyakorlat, app vagy bármi, ami ezen segítene?

(A helyesírási hibákért és elírásokért elnézést.)



márc. 8. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, heti kétszer helyett mindennap kéne gyakorolnod, akár csak 10-15 percet.

De az is segíthet, ha elmeséled magadnak angolul a napod eseményeit, vagy valami eseményt, amit láttál-hallottál. Ha olyan szóhoz érsz, ami nem jut eszedbe, nézd meg a szótárban, és esetleg másnap, harmadnap is mondd el magadnak ugyanazt a történetet a kérdéses szó használatával. Ha megint nem jut eszedbe, megint nézd meg. Ezt addig ismételd, amíg eszedbe nem jut magadtól egymás után több napon keresztül.

márc. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó ötlet #1 köszi. Ki fogom próbálni.
márc. 8. 09:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Ami segíthet, ha folyamatosan próbálod mondogatni, amit éppen csinálsz, a másik, ha hangosan felolvasol szövegeket, illetve minßel többet beszélni angolul.
márc. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
Azt kell gyakorolni, ami nem megy. Írni kell, beszélni kell! Így tudsz fejlődni.
márc. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az emberek túlnyomó többsége kevesebb nyelvtudást tud mozgósítani, mikor aktívkodik, ahhoz képest, hogy mennyi jön föl neki passzívan.

A hézag a sok beszéddel csökkenthető.

márc. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Írjál naplót! Minden nap. Valamennyit. Ha néha csak egy-két mondat lesz, az se baj, de mindig igyekezz olyasmiről is írni, amihez szükség lesz pár olyan szóra, ami nem jut eszedbe egyből.
márc. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!