Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elgondolkodtatok már azon,...

Elgondolkodtatok már azon, hogy angol nyelvtanulásnál a fő kérdésekre mindig ugyanaz a válasz?

Figyelt kérdés

Hogyan fogom megtanulni a 12 igeidőt?

- hallgasd, olvasd sokat a nyelvet.


Hogy érthetem meg a zavaros, hadarós angol beszédet?

- hallgasd sokat a nyelvet


Hogy érjem el azt, hogy ne fordítsak magamban idegen nyelvű szövegek esetében?

- hallgasd sokat a nyelvet.


Mindenre ugyanaz a válasz. Mégis nagyon sok ember szenved az angollal.


márc. 10. 11:04
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
84%
Mert nem hallgatják eleget a nyelvet. :)
márc. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

Minden bizonnyal azért nem hallgatják, mert ha túl vannak a kezdő szinten, akkor nehezebb szövegeket kell keresni, és nagyon frusztráló, hogy semmit, vagy alig értenek belőle.


Ezt magamról tudom, ezért állítottan le az egyik vlogvideót. Hadarás, egy rakás ismeretlen szó, áh...

márc. 10. 11:29
 3/41 anonim ***** válasza:
Ezek buta válaszok. Aki mindenre ezt válaszolja, nem ért a nyelvtanításhoz.
márc. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:

"ha túl vannak a kezdő szinten, akkor nehezebb szövegeket kell keresni, és nagyon frusztráló, hogy semmit, vagy alig értenek belőle"

Nehezebb, de nem egyből túl nehéz szövegeket! Erre találták ki a tankönyvek hanganyagait: azoknak a szintje fokozatosan nehezedik minden tekintetben - a szókincs is, a nyelvtani szerkezetek bonyolultsága is, a beszédtempó is, stb.

Milyen szintű a tankönyv, amiből tanulsz?

márc. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

A tankönyvet csak a nyelvtani menetrendhez használom, most fejeztem be a past simple igeidőt, holnap jön a melléknév fokozás.


Ezen kívül önállóan olvasgatok angol nyelvű YouTube postokat, nézek videókat, kommentelek stb. tehát nem tartom be a könyv menetrendjét a nehezedésre vonatkozóan mert úgy évekig tartana, mire eljutnék egy középszintre.

Annyi időm meg nincs.

márc. 10. 11:44
 6/41 anonim ***** válasza:
74%

Ja, szóval fel akarod találni a nyelvtanulást, és közben tapasztalod, hogy nem is olyan egyszerű... Hát akkor ez van...

Nem viccből írnak tankönyveket, és nem viccből írnak bele mindent, nem csak nyelvtant. De ahogy akarod... Csak akkor meg ne panaszkodj, hogy nem megy. Én szóltam.

márc. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

"Aki mindenre ezt válaszolja, nem ért a nyelvtanításhoz"


Azon kívül, hogy elmondják a szabályokat, senki sem ért hozzá. Én nem hiszem, hogy létezik olyan, hogy majd a tanár megtanít.

Nem. Autodidakta módon tanulsz meg.


Arra majd nekem kell rájönnöm, hogy használjam a past simple-t, éles helyzetben. A tanár nem tudja mind a húszmillió helyzetet elmondani.

márc. 10. 11:47
 8/41 anonim ***** válasza:
60%

"Én nem hiszem, hogy létezik olyan, hogy majd a tanár megtanít. Nem. Autodidakta módon tanulsz meg."


De tanári útmutatással. Tényleg nem tanulhatja meg helyetted, de hogy mit milyen sorrendben csinálj, abban jó a tanárra hallgatni - ha személyesen nincs jelen, akkor meg a tankönyvre, hiszen azt is tanárok írták. A könyv jó sorvezető - már ha használod, nem csak csipegetsz belőle ezt-azt összevissza...

márc. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
72%
#11.44 Nincs shortcut. Ha sokat foglalkozol a nyelvvel, gyorsan fejlődsz, ha keveset, akkor lassan. Ha módszeresen tanulsz, gyorsabban fejlődsz, ha össze-vissza, akkor lassabban. Attól, hogy például sok sminkes/minecraft videót nézel, és egy idő után jól meg fogod érteni a sminkes/minecraft videókat, még nem lesz jó angolod.
márc. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Inkább maradok annál a módszernél hogy csipegetek össze-vissza.

A tankönyv szerinti haladás arra jó, hogy az ember átmenjen egy vizsgán, de nem szerez valódi tudást.


A tankönyv/tanárok által összerakott szókincset az átlag amerikai/brit fiatal nem is használja. Teljesen más szavakat mondanak.

márc. 10. 11:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!