Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik újlatin nyelvet tanulja...

Melyik újlatin nyelvet tanuljam, olasz vagy francia?

Figyelt kérdés

Angol után szeretnék egy második nyelvvizsgát és nem tudom melyikbe kezdjek.

Az olasz kiejtése könnyebbnek tűnik viszont úgy olvastam, hogy maga az olasz nyelvtudás nem túl hasznos.

Ezzel ellentétben a francia több szervezetnél hivatalos nyelv stb., viszont még angol után is nehéznek mondjak.

Ti melyiket és miért ajánlanátok?



márc. 10. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én olaszt tanultam.

Szép is, és meg is lehet tanulni viszonylag könnyen és jól.

Az angol meg elég hogy elboldogulj bárhol.

márc. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Olaszt tanulok iskolában, nekem is a 2. választott nyelvem volt. A lehető legjobb döntés volt az olasz mellett dönteni német és spanyol helyett. Az olasz a világ legszebb nyelve, erős a gazdaságuk, szinte itt vannak a szomszédban, gyakran megyünk oda nyaralni és kultúrálisan is nagy a befolyásuk. A francia is jó lehet meg hasznos de az olaszt semmi nem veri meg nálam.

Forza Italia

márc. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Azt, amelyik jobban tetszik.
márc. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pénzre gyúrsz, a franciát.

Ha arra, hogy könnyebb legyen, akkor az olaszt.

Te tudod, hogy téged melyik motivál jobban. Amelyikre motiváltabb vagy, abban fogsz magasabb szintre eljutni, tehát végülis azt érdemes választani, mert minél jobban beszéled, annál többre mehetsz vele.

márc. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Olaszból érettségiztem. Gyönyörű nyelv, nagyon könnyű tanulni, de teljesen haszontalan. A francia sokkal hasznosabb.
márc. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#5-tel egyetértek, francia. Hasznosabb, és ugyanúgy szép.
márc. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a használhatóság érdekel akkor francia. Világnyel amit sokan beszélnek, gazdaságilag erős befolyással bír a világra.
márc. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy. Amelyik országban vagy nyelteruleten akarsz dolgozni. Amúgy olasz.
márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!