Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó ez a present continuous...

Jó ez a present continuous magyarázat?

Figyelt kérdés

[link]


Mit gondoltok?


márc. 15. 14:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát most tíz percet nem fogok végignézni a kedvedért...


Mi a konkrét kérdésed a present continuous-szel kapcsolatban és milyen szinten vagy?

márc. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Nem kell 10 percet végignézni, de ha megnézed az első három percet az is jó. Ellenkező esetben felesleges válaszolni a kérdésre.


Nincs konkrét kérdésem, csak az érdekel, hogy akik jól tudnak angolul, mit gondolnak e magyarázatról.

Nem tudom, milyen szinten vagyok. Elölről kezdtem az angol tanulást, jelenleg a harmadig igeidőmnél tartok. Present spimple, simple past, present continuous

márc. 15. 15:07
 3/24 A kérdező kommentje:
Amúgy meg akinek van ideje, annak megköszönném ha végignézné.
márc. 15. 15:12
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
elég idegesítően hadar a csajszi, de amit mond az első három percben, az igaz
márc. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
17%

Engem már rögtön az elején elveszített: kántinyúsz????

Aki a continuous szó kiejtését kántinyúsz-nak hiszi, annak elég hiányos az angoltudása, ezért a szememben teljesen hiteltelen a tanítása. Vajon mit tud még rosszul?


A continuous kiejtése magyaros közelítéssel: kön-TIN-ju-ösz. Négy szótag, hangsúly a másodikon, az N-et és a J-t külön ejtik, nem NY-nek, hiszen szótaghatár van köztük.

márc. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Hát igen, azon a ponton engem is majdnem elveszített, csak a kérdező kedvéért hallgattam meg az első három percet. :)
márc. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

A felvételen egy Amerikában élő tanárnő van, aki az ELTE-n szerzett spanyol, angol és francia nyelvből diplomát.

Ezek alapján nehezen hihető, hogy a kiejtése rossz...

márc. 15. 19:36
 8/24 A kérdező kommentje:

De ha már felmerült a téma utána néztem. 😅


Brit english pronunciation:


[link]


American english pronunciation:


[link]


Hmm... 🤔

márc. 15. 19:41
 9/24 anonim ***** válasza:

"Amerikában élő tanárnő van, aki az ELTE-n szerzett spanyol, angol és francia nyelvből diplomát. Ezek alapján nehezen hihető, hogy a kiejtése rossz..."

Mert aki Amerikában él, annak nem lehet rossz a kiejtése? :DDD

Én is az ELTE-n végzett, angol szakon diplomázott tanárnő vagyok. Lehet, hogy tegnap települtem vissza Amerikából, vagy holnap fogok kivándorolni. Azt miért befolyásolná a kiejtésemet?

Alapból hadar, és - szerintem ennek kapcsán is - lenne még mit fejleszteni az angol kiejtésén is.

Te is hallhatod, hogy tényleg 4 szótag, mégpedig úgy ejtve, ahogy az 5. írta, ő meg nem úgy ejti, na.

márc. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
60%
7: Pedig elég szedett-vedett a kiejtése. Alapvetően britesen próbálja kiejteni a szavakat, de az r-eket mindenhol kiejti, ami amerikai jellemző. De az ő kántinyúsz-a azért is érdekes, mert á-val amerikaiasnak tűnik. De ha hű lenne a britszerű kiejtéséhez, akkor kontinyúsz-t kellett volna mondania – ami persze ugyanúgy szar lett volna, de akkor legalább britül lett volna szar… Katyvasz.
márc. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!