Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Legjobb angol c1 nyelvvizsga...

Legjobb angol c1 nyelvvizsga centerek? Személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Júniusban szeretném letenni a c1-et, de belezavarodtam a nyelvcenterekbe. Túl nagy a választék, szinte ugyanazt kínálják, mégsem teljesen egyformák. Egynyelvű vagy kétnyelvű vizsga? Melyik centerben húzzák meg sokszor a vizsgázókat? Ti hol vizsgáztatok?

Várom a válaszaitokat! :)



márc. 24. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A DExam a legjobb, mert a legkiszámíthatóbb, a leginkább eleve ismerős, ha olyan könyvekből tanultál, amiket középiskolákban is használnak (Solutions, English File, Headway), a legolcsóbb, és még azt is kiválaszthatod, hogy reálos vagy humános feladatsort kérsz-e. Mondjuk náluk most kell jelentkezni márc. 26-ig, ha jól tudom, és április végén lesz a vizsga, júniusban náluk nincs.
márc. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Teljesen a te igényeidtől függ, de ha személyes tapasztalatra vagy kíváncsi, én az Euroexam-et tudom ajánlani :) Egynyelvű, a szóbeli másik vizsgázóval van, nem nyelvtan fókuszú, nekem nagyon korrekten osztályozták. Nem sok emberről tudok akit meghúztak volna, csak az, akinek tényleg semmi köze a C1-hez. Mellesleg nagyon hamar kijavították, 30 nap helyett 26 környéke, ha ez esetleg számít neked (de persze ez csak az én esetem volt).

De először is neked fontos eldöntened: egynyelvű vagy kétnyelvű, vizsgáztatóval vagy vizsgázóval szeretnél beszélni, mennyire fontos az ár, mennyire fontos, hogy külföldön elfogadott-e? Hogy megy a fordítás, a nyelvtan, mik az erősségeid és a gyengeségeid?

márc. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%

"mennyire fontos, hogy külföldön elfogadott-e"

Ez csak a mézesmadzag, ha valamelyik nyelvvizsgaközpont ezt állítja magáról. Némi józan paraszti ésszel bárki beláthatja, hogy egyetlen külföldi cég vagy oktatási intézmény sem köteles elfogadni se az euroexam nyelvvizsgáját, se másikat, mindegyik saját maga dönti el, hogy milyen papírokat akar látni azoktól, akik hozzá akarnak kerülni dolgozni vagy tanulni.

Úgyhogy ha ilyesmi miatt van szükséged a nyelvvizsgára, akkor a megcélzott céget vagy oktatási intézményt kell megkérdezni róla, hogy milyen nyelvvizsgát fogadnak el, és hogy mikorit (mert jobb helyeken az sem mindegy, hogy mennyire friss a papír!), és ahhoz tartani magadat. Ha viszont magyarországi továbbtanuláshoz kell, akkor bármelyik Magyarországon akkreditált nyelvvizsga pont ugyanolyan jó.

márc. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem az ECL-el jók a tapasztalataim. Amúgy szerintem az egynyelvű könnyebb, de persze ki milyen beállítottságú.
márc. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Az EuroExam mellett döntöttem, de alaposabban fel fogok készülni. Nehezebb, mint hittem😄
ápr. 23. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!