Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az orosz vagy a spanyol...

Az orosz vagy a spanyol nyelvet érdemesebb tanulni jövőre tekintve?

Figyelt kérdés

márc. 27. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, merre tervezel menni. Nyugaton spanyol, keleten orosz.


Ha azt várod, hogy megmondjuk, 30 év múlva mennyire lesz releváns az orosz a spanyolhoz képest (mert a spanyol nyelv relevanciája nem tűnik ingatagnak az orosszal szemben), azt nem nagyon fogjuk tudni megmondani.

márc. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit szeretnél vele kezdeni? Kiköltözni? Itthon munka szempontjából egyiknek sincs túl nagy jelentősége. Van pár call center, ahol kell, ilyesmik, de nem egy angol vagy német.
márc. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Angol, német, francia. Az ipar ezeket hasznalja .
márc. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sose értettem, miért tolják a franciát.

Milyen területen dolgozol? Merre utazgatsz? Rokonság?

Spanyollal akkor van jó dolgod, ha van bármilyen latin kötődésed vagy esetleg már tudsz egy másik újlatin nyelvet.

Az orosszal akkor, ha szláv kötődésed van vagy az atomenergetikában szeretnél elhelyezkedni, esetleg tudsz/későbbiekben szeretnél egy másik szláv nyelvet megtanulni.

Persze az utolsó két mondatot munkafüggetlenül mondtam :)

ápr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Valószínűleg a spanyollal többre mész majd, de ki tudja
ápr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xp ali ***** válasza:
Sztem spanyol. Elég sokan beszélik. Európában is meg kb egész közép és délamerika.
ápr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6: jah, csak ezen országok nem èppen a fejlett iparjukról híresek. Pedig a jol fizetett melok többsége ehhez köthető.
ápr. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!