Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz vagy spanyolt érdemesebb...

Olasz vagy spanyolt érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés

Második nyelvnek kellene a gimibe .

Próbáltam keresgélni ezekkel kapcsolatban infókat de nem nagyon jutottam messzire :/

Így személyes tapasztalatokat szívesen meghallgatnék.

Nem szeretnék Dél-Amerikába menni azt biztosra mondanám.

Inkább itt Európában maradnék.

Olaszország azért közelebb is van.

De bármilyen véleményt meghallgatok, nehezsegrol barmi



2023. márc. 29. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem jutsz semmire ezzel a kérdéssel itt sem, mert személyes preferenciákon múlik az angol után bármelyik nyelv tanulása.


Mivel az angol világnyelv , ezer objektíven csak arra lehet ramondani, H érdemes tanulni.


Tanuld azt, amelyik jobban tetszik.

Senki nem lát a jövőbe, hogy mi lesz veled , ezért nem lehet előre megmondani, hogy neked melyiket érdemesebb.


Az biztos, hogy a spanyolt többen beszélik, de ez is egy tény, nem feltétlenül egy érdem.

2023. márc. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én olaszt tanultam és nem bántam meg mivel szoktam kint járni és nagy segítség hogy nem kell az angollal bénázni ugyanis az olaszok jelentős része nem ért angolul. Franciáknál spanyoloknál hasonlóan rossz a helyzet.



Ellenben Szlovéniában ritkán tudok boldogulni az olasszal méghozzá úgy hogy ott többen tanulják mint nálunk.



A spanyol nem érdekelt soha. Nem járok oda sőt Amerikában sem így nincs értelme ennek.

2023. márc. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!