Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A portugál nyelv mennyire...

A portugál nyelv mennyire nehéz latin után?

Figyelt kérdés
Szeptembertől elkezdek a főiskolán latinul tanulni amit nagyon várok annak ellenére hogy mindenki azt mondja hogy nagyon nehéz a latin. Nagyon tetszik az összes újlatin nyelv hangzása de a portugál tetszik a legjobban és szeretném megtanulni de a portugálra szokták mondani hogy a legnehezebb újlatin nyelv. Ezért szeretném tudni hogyha a latinba belehúzok akkoris brutálisnak számit-e a portugál.

márc. 28. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
A latin ismerete nem sokat segít az újlatin nyelvek nyelvtanának és kiejtésének elsajátításában. Mondhatni: a portugál nem lesz a latin ismeretétől se könnyebb, se nehezebb. A latin amúgy sokkal nehezebb, mint a portugál.
márc. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez emberfüggő. Ha tetszik és szereted, akkor nem hiszem, hogy probléma lenne vele. Én sem gondolom, hogy a latin befolyásolna bármit. Tanultam kb. az összes újlatin nyelvet. Gondolom a hangzásnál a portugáliai kiejtésre gondolsz és nem a brazilra. Kicsit más a kettő.
márc. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Nem nehéz a latin nyelv. Az egyetemi érettségipótló szigorlatra szó szerint 4 órát készültem úgy, hogy előtte jóformán be se jártam órákra, és 97%-ot írtam. Igaz, olaszból érettségiztem. De a latin nagyon könnyű pl. az ógöröghöz képest, komolyabb nyelveket (sumer, akkád, kopt stb.) nem is említve.


A latin nagyon sokat segít a latin nyelvek megértésében. Értelemszerűen. Én pl egy olasz érettségi + egy latin zárószigorlat után simán megértem egy átlag francia szöveg nagy részét (leírva nyilvàn, beszélve nem értek semmit).

márc. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

3: "Nem nehéz a latin nyelv"

Az újlatinokhoz képest nehéz. A latin főnévragozás az utódnyelvekben ismeretlen.


"A latin nagyon sokat segít a latin nyelvek megértésében."

Az csak a szókincs miatt van. A szavakat meg szinte mindegy, hogy latintanulás vagy portugáltanulás során ismerjük meg: egyszer meg kell tanulni – egyszer kell megtanulni őket. Illetve mégsem teljesen mindegy: sok szó felismerhetetlenül megváltozott (pl. lat. lac -> port. leite 'tej'), azokat újra meg kell tanulni, semmit nem segít a latin megfelelőjének ismerete.

márc. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanultam latinul és évekkel később portugálul. A portugál meg sem közelíti a latin nyelv összetettségét, nem kell aggódni. Szeretem a portugált, érthető, tanulható, nem vészes egyáltalán.
márc. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

Én nem tudok portugálul, viszont írott formában szinte teljesen megértem, mert tudok spanyolul és olaszul. A beszélt portugált viszont csak részben tudom megérteni, mert a kiejtés szerintem nehezebb mint a másik két nyelv esetében, mivel az írott és a kiejtett portugál szóalak jobban eltér egymástól.


Egyébként imádom az újlatin nyelveket és a terveim között szerepel a portugál is, de jelenleg a franciát tanulok.


Latinul is tanultam valamennyit, szerintem nagyon szép nyelv, de én a tankönyvek módszertana miatt feladtam. A portugál megértésében a latinnak jóval kevésbé veszem hasznát a spanyolhoz és az olaszhoz képest. Viszont szerintem bizonyos alapvető (főleg nyelvtani) jellemzők megtanulásában a latin is segíthet. pl. több igeragozási csoport van a főnévi igenév végződése alapján meg hasonlók.

márc. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!