Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megeri elkezdeni oroszul tanulni?

Megeri elkezdeni oroszul tanulni?

Figyelt kérdés
Sokat foglalkoztat mostansag a kerdes, de nem tudom megeri-e, lesz-e kesobb haszna vagy sem. Megeri elkezdeni tanulni?

márc. 31. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Én nem fogok neked fizetni, úgyhogy miattam nem éri meg. De ha találsz olyat, aki fizet érte, akkor - attól függően, hogy mennyit és mennyi időn keresztül - még meg is érheti.
márc. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Időszerű.
márc. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Azt senki sem tudja, hogy lesz-e majd haszna. Lutri.
márc. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, fokent a mostani helyzetek miatt is kerdeztem.
márc. 31. 23:49
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Jó kérdés. Sztem csökkent a nyelv jelentősége EU viszonylatban, főleg, h nincsenek már olyan kétoldalú kapcsolatok, mint korábban, vagy legalábbis eléggé limitáltak. A kiutazás is nehéz, körülményes, drága.

Van cég, amelyik le is húzta a rolót, mert kifejezetten orosz turisták behozatalára szakosodott, és oda mindig kellett oroszos.

Hobbiból megéri tanulni (mint bármilyen más nyelvet), de munka, karrier szempontjából inkább egy nyugati nyelv. De lehet, még csehvel, szlovákkal, lengyellel is többre mész. Ezek a nyelvek is egyre népszerűbbek.

ápr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz. :) a csehen gondolkoztam, de nem tudom mennyi ertelme lehet hosszutavon? A szlovákokkal is jol használható lenne talan.
ápr. 1. 19:42
 7/11 anonim ***** válasza:

Valójában bármilyen nyelvet megéri tanulni, ami téged valamilyen szinten érdekel. Beszélek párat, van amit jobban használok, van amit nem, de egyiknél sem merült fel, hogy minek tanultam meg.


Ha más nem, meg tudsz nézni egy orosz nyelvű hírt, tudósítást, és képben leszel, mit látnak ők a világból.

ápr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"a csehen gondolkoztam ... A szlovákokkal is jol használható lenne talan."

Nem csak talán.

ápr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Konyesno!
ápr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem van egy majdnem 30 éves középfokúm oroszból, azóta sem használtam, de most elkezdtem frissítgetni a tudásomat és élvezem, hogy sok mindenre emlékszem.
ápr. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!