Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan álljak neki a német...

Hogyan álljak neki a német tanulásnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Általános iskolában meg szakközép suliban is németet tanultam és középfokú érettségim is ebből lett 12 éve. Egy ideje a külföldi munkavállalás foglalkoztat. Van GO! német nyelvű tanfolyamom meg a Duolingót is nyomom. Meg is értem a dolgokat. Viszont vissza mondani nehezebben megy. Meg rengeteg dolog felesleges. Pl írjam vagy mondjam el,hogy mit látok egy parkos képen hogy hullanak a levelek stb…nekem az a tudás kellene ami ahhoz kell,hogy a főnökkel állásinterjún el tudja beszélgetni és nem sablont betanulni…hol tudok hétköznapi életből vett dolgokat tanulni? A főnökkel azért hivatalosabb nyelven kell beszélnem mint a kollégákkal akik valószínüleg külföldiek mint én és kicsit menne a kézzel-lábbal mutogatás. A2 szint meg van mert csináltam több tesztet is viszont ha bele gondolok hogy most lenne állásinterjúm nem jönnének a szavak a nyelvemre hogy spontán tudjak válaszolni a kérdésekre…tehát hogy álljak neki mit ajánlanátok? Youtube-on full alap társalgást találtam pl bemutatja a családját ilyesmi…

Gépi forgácsoló vagyok úgyhogy nem manageri nyelvtudás kell…köszi!



ápr. 3. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézz filmeket, riportmüsorokat német oldalaktól, ezzel a szövegértést meg a használható, valós szókincset fejleszted, illetve minden nap legalább 20-30 percwen keresztül hangosan olvass fel német szövegeket, ezzel a beszédkészséget javítod.
ápr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Misike21 válasza:

Anno én a kreatív némettel tanultam de ahogy látom már nincs fent .


Nézd meg ezt . Ez is hasonló . Elmondja németül és magyarul is . A dolgokat [link]

ápr. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-es: a kérdezö EZEN a szinten már régen túl van!
ápr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Duolingot hagyjad, A2 szint felett már felesleges - ártani nem árt, csak minden arra fordított perced sokkal hasznosabban is eltölthetnéd.


Ha tudsz angolul, akkor a Deutsche Welletől nagyon tudom ajánlani a Nico's Weget (A1-B1), de valószínűleg említetted volna, ha tudsz.


A B1 szint és környéke egy szerencsé és szerencsétlen helyzet. Szerencsétlen, mert egyre nehezebb tanfolyamokból vagy könyvekből tanulni, viszont szerencsés, mert olyan módon tanulhatsz már, ami akár szórakoztató is lehet: filmezés, videójátékozás, olvasás. Most mondhatod, hogy egy filmből te hogyan fogsz szakmai nyelvet tanulni, de amíg nem elég stabil az alap beszélőkéd, addig hiába is akarnád feltölteni a szókincsed B2 vagy C1 szavakkal, kifejezésekkel.


Szótanulásra tudom ajánlani az Ankit. Ezen keresztül akár a szakmádhoz kapcsolódó szavakat is be tudod vinni sajátkezűleg (vagy ha szerencséd van, valaki más már megtette és feltöltötte). Ha nem ismernéd, röviden erről szól a program: mások vagy amgad által készített szópaklikat tartalmaz (mint amilyeneket könyvesboltokban is vehetsz pl., csak ugye itt digitális minden), amiket bármikor szerkeszthetsz is. Beállíthatod, hogy napi hány új szót szeretnél tanulni, és a program magától ütemezi majd az ismétléseket is, hogy ne csak annyi történjen ,hogy 3 napig megjegyzel egy szót, aztán ki is száll a fejedből. Sajnos nem túl felhasználóbarát a progi, de ha érdekel, szívesen segítek.

ápr. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen a DW appon csinálom a Nicos dolgot hát annyira azért megy az angol.


Sorozatok közül a Darkot meg a Babylon Berlint is eredeti német nyelven nézem felirattal :) meg youtubeon az easy german videósorozatot. Érzem hogy ragad rám dolog ezekből, csak ez is értés szintjén és nem úgy hogy akkor helyesen össze tudok tenni magamban egy mondanivalót ha valakivel beszélnék.

ápr. 4. 23:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a Darkot magyarul, nem hogy németül megérted, akkor nagy baj nem lehet. :D Easy Germannek a podcastjei is elég jók, csak pár politikai részt szoktam átugrani, mert háborúról, vírusról meg szemét politikusokról így is túl sokat hall az ember.


A beszédkészség fejlesztéséhez szerintem megkerülhetetlen a magántanár. Próbálkozhatsz appokkal (pl. Tandem), de nekem nem voltak annyira szimpatikusak.

ápr. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!