Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljam a németet, ha...

Hogyan tanuljam a németet, ha főleg a társalgás a cél? Milyen programokat javasolnátok?

Figyelt kérdés
Ausztriában kaptam állást egy gyárban úgy, hogy pár alap mondatot tudtam. Most 1 év alatt megtanultam napi 3 óra ráfordítással 5000 szót, használtam egy appot is (tobo german), illetve megcsináltam a duolingot. Eljutottam addig, hogy alap dolgokról, mint időjárás, munka, család beszélgetek, ha az osztrákok beszélnek egymás között, megértem, mi a téma, néha tudom követni. Tanfolyamra sajnos nem tudok menni munka mellett, pont 8-16/8-ig dolgozok. Milyen programot lenne érdemes használnom, illetve milyen módszert? A szavak mennek, nagy nehezen belevertem a fejembe a der, Die, das-t is, a nyelvtanban kellene erősítenem. Javaslatok? (van helyi, osztrák barátom a munkában, de ő nem javítja ki, ha hibásan beszélek, maximum néha új szavakat tanít).

ápr. 4. 11:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Hár én valami nyugdíjas tanárnénit keresnék, akivel esténként eltársaloghatsz, és tanítgat is.
ápr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyes vagy, szerintem is tanár kéne, akivel irányítottan tudsz fejlődni. Online esténként 1-1 óra beleférne, nem?
ápr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!