Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Duolingosok! Mennyire jó...

Duolingosok! Mennyire jó ötlet egyszerre belekezdeni a spanyol és a katalán nyelvekbe?

Figyelt kérdés

ápr. 11. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van elég időd rá csak nyugodtan. Duolingon nem fog összekeveredni a fejedben semmi, de azért nem lesz könnyű. Én a helyedben egy két hónap különbséggel kezdeném.
ápr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 webnyelv ***** válasza:
64%
Én már sokat tanultam spanyolul, és nemrég elkezdtem a katalánt. Nekem is úgy tűnik, hogy nem keveredik össze a kettő, de azért óvatos próbálok lenni, várok még vele. Ha más újlatin nyelveket nem beszélsz (pl. olasz, francia), akkor ez a kettő valószínűleg megfér egymás mellett. Egyénfüggő is, ki mennyire hajlamos a nyelveket keverni, egy próbát mindenképp megér.
ápr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A katalán inkább a portugállal keveredik, a spanyol az olasszal. Egy c1 szinten vagyok a nyelvsuliban, csoportban, akik olaszul tanultak vagy kezdtek tanulni, azok nagyon sokat keverték a spanyollal.

Amikor a portugál mellé én katalánt tanultam, rendesen kevertem a kettőt.

ápr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem el lehet kezdeni a 2t egyszerre, ha van hozzá kedved, de én azt javaslom, hogy kezdd el az egyiket (talán inkabb a spanyolt), és egy gyönge alapfok mellé, de akar hamarabb, 1-2 honap tanulás utan is kezdheted a katalánt. De ne siess, legyél magabiztos valamennyire az egyik nyelven, ne kezdj bele kettőbe amiből utana 2xsemmi lesz inkább egymás után de hatékonyan.


Sok sikert a nyelvekhez, duolingohoz!

Üdv

Egy 865 napos széria tulajdonosa

ápr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!