Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelv az egyszerűbb?...

Melyik nyelv az egyszerűbb? Orosz vagy lengyel?

Figyelt kérdés

Melyiket könnyebb folyékonyra megtanulni? Segít az hogy folyékonyan tudok angolul, hasznát venném a tudásomnak? Milyen szempontokból lenne fontos ha 4 nyelvet tudnék? (magyar, angol, brit jelbeszéd, és vagy lengyel vagy orosz) (am, nem, nem vagyok süket, csak szimplán tetszik a jelnyelv.) Angliában lakok, szóval lehet hogy több forrásom lesz mind2 nyelvhez. Nyelvtanulási tapasztalatokra is kíváncsi lennék.


Köszönöm! :)



ápr. 15. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Az angol ebben nem segít.

Én lengyelül tanultam és nagyon szerettem, bár a nyelvtan egy bizonyos szint után piszkosul bonyolult. De legalább az írás a latin abc-n alapul, meg ha vannak is saját betűik.

ápr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én azon a véleményen vagyok, hogy, ha az a célod, hogy folyékonyan beszélj egy nyelven, akkor igazából mindegyik ugyanolyan nehéz, mert olyan sok időt kell befektetni abba, hogy eljuss arra egy igazán magas szintre, hogy a kézzelfogható nehézségbeli különbségek teljesen jelentéktelenné válnak. Mondok egy példát. A lengyelben az esetrendszer bonyolultabb, mint az oroszban, tehát valamivel több idő lesz megtanulni és készségszinten elsajátítani a használatát, mint az orosz esetében, de ez az időbeli különbség annyira kicsi az egész nyelvtanulási folyamathoz viszonyítva, hogy fölösleges figyelembe venni. Sokkal inkább számít szerintem a személyes preferencia meg az olyan "nyelven kívüli" tényezők, mint hogy mennyire tudsz hozzáférni az adott nyelvhez (tananyagok, különböző tartalmak stb.).


Az oroszban három nehéz dolog van:

- igeaspektus

- mozgást jelentő igék

- hangsúly


Lengyelből soha nem jutottam el olyan szintre, hogy meg tudjam ítélni, mi az igazán nehéz benne, de az első kettő az a lengyelben is megvan. Viszont egy magyar számára a lengyel kiejtés könnyebb. Ha Angliában élsz, akkor a lengyelt minden bizonnyal több alkalmad lenne használni, tekintve, hogy mennyi lengyel él ott, bár az elmúlt években sok ukrán menekült érkezett európai országokba, szóval több orosz beszédet hallani. Nem tudom, éppen Angliában ezt mennyire érezni. Az angol nem igazán fog segíteni egyiknél sem, de a lengyel esetében talán jobban (tekintve hogy a mieć igét az angol have-hez hasonlóbb módon használják, mint az oroszok az иметь-t, valamint a passzív szerkezet a lengyelben is népszerű).

ápr. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!