Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejlesszem az angol...

Hogyan fejlesszem az angol nyelvtudásomat?

Figyelt kérdés
Az osztályban én vagyok a legszarabb angolból. Míg a többiek már szinte folyékonyan beszélnek angolul, addig én alig bírok kinyökögni pár mondatot. Ráadásul mindenki ilyen tök magas szintű szavakat használ, míg én vért izzadok, miközben megpróbálok összerakni egy mondatot a legalapabb szavakból. Plusz a tanár bejelentette, hogy elvárja, hogy jövőre mindenki nyelvvizsgázzon legalább B2-es szinten, de örülne, ha néhányan a C1-et is megpróbálnák. Mit tegyek, hogy én is folyékonyan beszéljek, mint ők és ne akadjak el három mondat után? Sokan mondják, hogy ők angolul néztek filmeket és attól tanultak meg angolul, de én ha elkezdek nézni úgy egy filmet, akkor egy perc után öntudatlanul is kikapcsol az agyam és nem fogom fel, hogy mit beszélnek. Hallani hallom, de olyan, mint amikor zenét hallgatok. Egyáltalán nem áll rá az agyam, hogy akkor én most lefordítsam a szöveget, hanem gyakorlatilag csak a dallamot hallgatom. A filmeknél is ugyanez van. Azt, hogy mit mondanak, teljesen figyelmenkívül hagyja az agyam, és a képkockák alapján próbálom leszűrni, hogy mi is történik.

ápr. 22. 15:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagy figyelemzavaros btm-es?
ápr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
86%

1 év alatt megtanulni angolul B2 szinten hát... Szinte lehetetlen.


De tegyük fel hogy olyan ritka képességekkel rendelkezel, amik ezt lehetővé teszik.


Azt tudom javasolni hogy elősször kezdj el használni duolingot. Nem, ezzel soha nem fogol egy nyelvet megtanulni, de a szavak és a kifejezések megtanulására nagyon jó és gyors módszer, különösen az elején.


Ezzel együtt kezdj el youtube videókat nézni a kedvenc témáidban, de angolul, angol felirattal.


Nem baj ha nem értesz sokat belőle, ez idővel javulni fog.


Ha nincs kedvenc témád, nézz olyan videósokat mint mr beast. Az angol nyelvet olyan egyszerűséggel használják, olyan alapszintű szavakkal, hogy kezdőként is hamar sikerélményed lehet.


A videojátékokkal is sokat tanulhatsz, különösen a paradox különféle történelmi játékaival. Ha nem is a hatalmas tudásod, de a környezet és a kontextus miatt biztosan a legnagyobb részét megérted.


Ha ezeket elkezded csinálni, nem mondom hogy folyékonyan megtanulsz angolul, de jelentős eredményt érhetsz el egy év alatt.


Sok sikert!

ápr. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, duolingóval próbálkoztam, de egy idő után nagyon kezdett idegesíteni, hogy kb 20 leckén át szinte ugyanolyan feladatokat dobott be, amelyeket azért meg tudok csinálni, tekintve, hogy járok angolórára, csak nem vagyok túl jó belőle.
ápr. 22. 15:55
 4/15 A kérdező kommentje:
1. Nem tudok róla, hogy az lennék.
ápr. 22. 15:55
 5/15 anonim válasza:
90%
Ha már van bizonyos angoltudásod, át is lehet ugorni fejezeteket, és azért ismétli ugyanazt a feladatot mert ugye gyakorlat teszi a mestert. Ne várd hogy megtanít az alkalmazás angolul mert nem fog, kezdésnek jó, hogy elindítsa a folyamatot.
ápr. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%
Minél több mindent csinálj angolul! Állítsd át a telefonodat, a gépedet, az e-mailes leveleződet, mindent, amit csak lehet, angol nyelvűre! Amikor játszol valamit telefonon, gépen, stb., mindig angolul csináld. Ne a gyk-n dumálgass mindenféléről, hanem angol nyelvű oldalon!
ápr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
64%
De ő még ott tart hogy egy mondatot nem tud rendesen megfogalmazni, egy angol fórumon elveszne.
ápr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szokott ez a filmezésnél előfordulni, amikor nem a saját szintednek megfelelő videót, filmet nézel. Próbálj meg egyszerűbb, nagyon rövid videókat nézni kezdetben, amire végig tudsz figyelni.


Olvass olyan szövegeket, aminek érted a nagy részét, de vannak benne ismeretlen szavak.


Írj magadnak angolul szótár nélkül. (Beszélhetsz is magadban, de azt később nem tudod ellenőrizni.) Próbáld meg az új szavakat is belevenni. Azért szótár nélkül, mert az a lényeg, hogy azt használd aktívan, amit egyszer már passzívan megtanultál, tehát ami a fejedben van.


Nyugodtan tanulj meg példamondatokat. Kisgyerekként is utánzással tanultál és azt az alapot fel tudod használni más mondatokhoz.

ápr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"De ő még ott tart hogy egy mondatot nem tud rendesen megfogalmazni, egy angol fórumon elveszne."

Szóban, ahol gyorsan kell. De írásban több ideje van rá. Segítséget is használhat hozzá, szótárat, akármit. És nem kell oldalakat írnia, hiszen egy csomószor megteszi egy pár mondatos hozzászólás is - aztán majd szépen lassan belelendül, és előbb-utóbb írkál majd hosszabbacskákat is.

Olvasni meg nyilván jobban tud, mint beszélni, mert olvasáskor csak be kell fogadni a nyelvet, nem neki magának kell előállítania - márpedig a fórumozás nagyrészt olvasásból áll. Az is nagyon jót tenne a nyelvtudásának, ha azt olvasgatná, hogy mások mi mindenről beszélgetnek. Nem is csak az olvasott szövegek értését segítené ez, hanem ennek kapcsán egy csomó témában szélesedne a látóköre, látná, hogy milyen vélemények szoktak ütközni egymással, hogy melyik álláspont képviselője mivel támasztja alá a mondanivalóját, stb. Ez nagyon is fontos a nyelvvizsgázáshoz: egy csomóan azért nem tudnak se írni, se beszélni, mert nincs mondanivalójuk, nincs véleményük, meglátásuk semmiről. Ha magyarul olvasgat az ember ilyesmiket mindenféle fórumokon, az is jót tesz, mert abból is gyűjthet ötleteket, szempontokat egy-egy témához, de még jobb, ha eleve angolul teszi, mert akkor közben eleve ragad rá egy csomó szó meg kifejezés.

ápr. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Azt, hogy mit mondanak, teljesen figyelmenkívül hagyja az agyam, és a képkockák alapján próbálom leszűrni, hogy mi is történik."

Akinek esze van, az ennek a mondatnak a leírása után nem nézi többet a filmet nyelvtanulási célzattal, hanem hanganyagokat hallgat, amiből van rengeteg. Először nyelvlecke jellegűeket kéne hallgatni, ahol "szép" a kiejtés, esetleg irodalmat (bár azt nem nyelvtanításra szakosodott emberek írják), utána meg komolyabbakat, melyek a nyelvvizsgára felkészülést is segítik:

[link]

ápr. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!