Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Véleményetek szerint melyik...

Splnd kérdése:

Véleményetek szerint melyik nyelvből a legreálisabb 5-6 hónap alatt a középfokú tudás megszerzése?

Figyelt kérdés

Felvételihez kellene; angolból emeltezek, így abból nyelvvizsgáért nem kapok pontot.


Ilyen alapokkal rendelkezem most: Angolból valahol közép és felsőfok közötti tudással rendelkezek, német nagyon nem az én világom (mondjuk alapfok menne), az eszperantón és a spanyolon gondolkoztam. Az indonéz nyelvet tartják még könnyűnek, amit autodidakta módon tanultam is, de azt nem számítják be itthon.


Annyit hozzátennék még, hogy nem igazán szeretnék, és nem is igazán tudnék még egy különtanárhoz járni, esetleg tankönyvekre lenne még pénzem.

Illetve a nyelvvizsga "értéke" nem érdekel, a lovári nyelv is megfelelne a célra (a +28 pontra).


Szeretném ha leírnátok a véleményeteket, vagy ha van, akkor a tapasztalataitokat. Persze tudom, hogy a dolog javarésze rajtam és a lelkiismeretességemen múlik...


Előre is köszi!


2010. nov. 10. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Szia. Én japánt tanítok, nagyon könnyű a nyelvtana, mentes a különböző személyragoktól, nincs benne "Én-megyek Te-mész Ő-megy, hanem simán csak "megy". nincsenek nemek sem. Nehézsége, hogy sok írásjegyet kell beseggelni. Viszont van belőle érettségi.


Amúgy szerintem nem az a lényeg hogy melyiket, hanem hogy hogyan. A lényeg, hogy INTENZÍVEN tanuld. Lehetőleg foglalkozz vele minden nap. Hiába ülsz le minden héten egyszer hét órát nyelvet tanulni, sokkal többre mész, ha inkább a hétszer egy órás eloszlást választod. Szerintem.

Skandináv nyelvek még menők, meg a koreai, mert annak nem csak a nyelvtana, de az írása is nagyon egyszerű, de nem biztos hogy azt beszámítják...

2010. nov. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Eszperantót tanulj, de akkor most kezdd el és nagyon intenzíven! Úgy simán meglesz a középfok. :) Tanulj rengeteg szót!!

Előző hozzászólás kicsit fura, mintha a japánt ajánlaná, hogy elkezdd, de meg se forduljon a fejedben! :D Sőt semmi olyan, aminek nem latin betűs az írásrendszere, mert idő míg teljesen hozzászokik az ember. És a szavakat is nehezebb megtanulni ha más az írásrendszer, mint az eddig berögződött.

2010. nov. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az eszperantó lehet, hogy könnyű. De gondold meg mennyi energiát fektetsz bele és utána az égvilágon semmire sem tudod használni. A lovárit még esetleg, de azt is kétlem.

Szóval én a helyedben nem fektetnék energiát olyan nyelve, amit a későbbiekben nem tudnék kamatoztatni. Ha angolból közép és felső fok között vagy, akkor valószínűleg nem fog olyan nagy nehézséget jelenteni valamilyen egyéb nyelv megtanulása.

2010. nov. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

az eszperantót akartam én is írni, mert az tényleg könnyű, de ahogy olvastam az első választ, megtetszett a koreai. nézz utána, hogy tényleg olyan könnyű-e, és beszámítják-e pontnak. egyáltalán lehet-e nyelvvizsgázni belőle...:-)

lehet én is azt fogok legközelebb tanulni, mikor végre megtanultam a franciát...

2010. nov. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én az angol után a spanyolt ajánlanám neked
2010. nov. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat.


Első, második és negyedik válaszadó: az írásjelek miatt eléggé macerás lenne a japán vagy a koreai..nagyon tetszik például az orosz is, de a cirill ábécét se tudtam megtanulni életem 17 éve alatt, pedig tényleg érdekel (és valljuk be, az talán "könnyebb").

Ettől függetlenül még gondolkozok rajta, de igazából lehet hogy csak önmagam megszívatása lenne az egész.

De még az is lehet, hogy a koreai nem számít be, de ennek utána kell nézni (lehet h csak a pontszámítónál nincs megjelölve, ahol utánajárok).


Harmadik válaszadó: Igenis megéri belefektetni az energiát, mert lehet hogy pont amiatt a 28 pont miatt vesznek fel; a lovárit csak példának írtam. Igazából megértem a Te álláspontodat is, de az élő nyelveket SOKKAL nehezebb megtanulni, mint a mesterséges (esetleg holt) nyelveket.


Ötödik: a spanyolt mindig is egy szép nyelvnek tartottam, és általánosságban a könnyebb nyelvek közé sorolják..de nem tudom.


És köszönöm válaszaitokat mégegyszer, sikerült elindulnom valamilyen irányba legalább :)

2010. nov. 11. 15:49
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a németet ajánlanám neked mert abból már van mire alapoznod. Ha az alapfok menne, onnan a középfok meglesz kb annyira vagy jobban mintha egy másik nyelvet kezdenél el tanulni. Egyébként van egy ismerősöm akinek egy egyszerű mult idős német mondat összetétele is nehezére esett, 3x elment nyelvvizsgázni de megbukott, aztán elment egy tanárhoz, begyakorolták az ÖSD vizsga feladatsorait, a tanár teletömte a srácot olyan kifejezésekkel, amiknek az ÖSD középfokon iszonyúan örülnek és a szóbelin rögtön megmondták h átment, az írásbeli meg épp 60% lett:)

Szóval szerintem a német

2010. nov. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"az eszperantón és a spanyolon gondolkoztam"


Egyértelmű. A spanyol mellett dönts, mert az angolhoz ez áll a legközelebb. Az eszp könnyű, de használhatatlan.


A francia egyébként kb. uolyan könnyű és uannyira közel áll az angolhoz, mint a spanyol. Tehát a spanyol vagy a francia mellett dönts.


A német nehezebb, mint a spanyol/francia, és NEM áll túl közel az angolhoz.


"Az indonéz nyelvet tartják még könnyűnek"


Igen, azok, akik nem tudnak róla semmit, csak elolvasták a wikipédiában, hogy az indonéz nyelv írása fonetikus, meg nincsenek igeidők, és akkor ez biztos csak könnyű lehet. A valóságban nehéz, mert amit tankönyvből megtanulsz, annak alig van köze ahhoz, ahogy aztán az emberek odakint ténylegesen beszélnek.


"a lovári nyelv is megfelelne a célra"


Csak hát a lovári nehezebb mondjuk a spanyolnál/franciánál, mert az angoltudás nem könnyíti meg a tanulását.


"a dolog javarésze rajtam és a lelkiismeretességemen múlik"


Így van. A válasz pedig a kérdésedre röviden: spanyol vagy francia.

2010. nov. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, és azt a baromságot, hogy a japánt és a koreait gyorsan meg lehet tanulni, el ne hidd. Átverés.
2010. nov. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
19:21, ha japánból egyetemen első év után meglett a középfok, akkor az is átverés? Adjuk vissza a nyelvvizsgát? :_D
2010. nov. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!