Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvből tudnék kb 9...

Milyen nyelvből tudnék kb 9 hónap alatt egy középfokú nyelvvizsgát tenni?

Figyelt kérdés
Már van egy középfokú nyelvvizsgám angolból (ezt 3 éve szereztem), de mindenképp szükségem lenne még egyre. Én a spanyolra vagy az olaszra gondoltam, de nem tudom mennyire lehet ezeket megtanulni ennyi idő alatt...
2011. aug. 24. 18:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Olasz, van belőle olyan tesztkönyv hogy megoldás és magyarázat is van benne.
2011. aug. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha minden nap tanulsz 2-3 órát, akkor talán. De sztem necces.
2011. aug. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szerinted az olasz könnyebb lenne a spanyolnál?
2011. aug. 24. 19:15
 4/14 anonim ***** válasza:
az eszperantón kívül semmilyen nyelvből nem tudsz nulláról középfokú nyelvvizsgát tenni, és ha bárki azt mondja neked, hogy tudsz NE higyj neki mert nem lehet, kivéve ha naponta 10 órát foglalkozol vele..
2011. aug. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem pedig nem kizárt, minden azon múlik, hogy mennyit tudsz foglalkozni vele.

Amikor nulláról elkezdtem a spanyolt, épp nem volt munkám, ezért nagyon ráértem, és szívesen foglalkoztam vele. Két és fél hónapig rengeteget haladtam vele. Ha úgy tudtam volna folytatni, gond nélkül meglett volna egy középfokú nyelvvizsga ennyi idő alatt.

Aztán (szerencsére) kaptam munkát, azóta kevesebb idő jut a spanyolra, és főleg sajnos kevesebb energia is. Így tartok a 10. hónapnál, és bár akár ismeretlen regényt is olvasni, és bármilyen filmet nézni gond nélkül tudok már (ez megvan középfokú szint), az írással kicsit, a beszéddel meg teljesen el vagyok maradva...

A lényeg ebből, hogy szerintem rajtad múlik: idő és szorgalom. :)

2011. aug. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Személyes példa: Nem vettek fel egyetemre. Szeptembertől 4 hónapos szuper intenzív spanyol kurzus.-> első nyelvvizsgán január végén meglett az írásbeli és a következőn a szóbeli is. Ehhez sokat kellett görcsölni, de aki szeret nyelvet tanulni avagy van hozzá nagyon jó érzéke annak megy, úgy mint nekem fél év alatt egy spanyol avagy olasz középfok...

Természetesen egy német vagy japán nyelvhez nem elég még egy év sem, de ezek más kaliberű nyelvek...

2011. aug. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A Kreatív nyelvtanulási módszer azt ígéri, hogy 3 hónap alatt felkészülhetsz középfokra. Lehet, hogy ez a 3 hónap valóban irreális, de 9 hónap már nem.
2011. aug. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mihez kell neked? Csak nem te is egyetemre akarsz felvételizni, ahol 2 középfokú a "beugró"?


Én nekem az kellene... :)

2011. aug. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Angol után a francia célszerű. A spanyol és az olasz kb. ugyanannyira nehéz, mint a francia, csak közel sem ér annyit. Mivel egy nyelv középfokon való megtanulása kb. 500 munkaórát vesz igénybe, ezért nagyon intenzív tanulással ez 9 hónap alatt teljesíthető.
2011. aug. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ma 00:11


Nem irreális a 3 hónap, ha egyébként nem kell mással foglalkoznia az illetőnek, pl. nem dolgozik/tanul mást.


A külszolgálatosok vagy tanulmányútra küldött kutatók mindig is 2-3 hónap alatt be tudtak biflázni egy nyelvet, amit aztán rögtön éles helyzetben használtak is.

2011. aug. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!