Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alapfokú nyelvvizsgák (B1)...

Az alapfokú nyelvvizsgák (B1) most tényleg nehezebbek, mint pár évvel ezelőtt?

Figyelt kérdés
A diplomához le kell tennem min. 1 alapfokú nyelvvizsgát. Mivel anyagi okok miatt nem tudok külön órákat venni így úgy gondoltam, h itthon egyedül készülök fel, de csak alap fokúra, mert úgy érzem középre már nem tudnék egyedül. Sok ismerősöm mondta, h az alapfok nagyon könnyű ők anno nagyon könnyen megcsinálták szinte annyi volt az egész, h mondtak pár mondatot a szóbelin, hogy hívják őket meg ilyesmi. A semmiről pár hónapos tanulással megvolt nekik. Most nézegettem néhány vizsgafeladatot pl. ÖSD, Goethe stb. és nekem elég nehéznek tűnt az alapfokú. Szerintem nagyon sok szót kell tudni hozzá, nekem legalábbis úgy tűnik. Azok az ismerőseim, akik most voltak alapfokúzni mind azt mondták, h olyan nehéz meg annyi szót kell tudni, hogy majdhogynem felér 1 középfokúval. Tényleg ennyire nehéz mostanában már a B1 szint, szóval az alapfok? Igaz, h évről évre egyre nehezebbek lesznek?
2010. nov. 29. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

épp az h jóval könnyebb!

a régi középfoknak a B2 felel meg, a B1 jóval alatta van, szóval ha ez akérdés, akkor jóval könnyebb letenni, és igazából kb ezért is vezették be, mert rengetegen elvesztették a diplomát mert képtelenek voltak egy középfokot valamiből szerezni, így meg most a B1-et is lehet középfoknak nevezni, mégis a színvonala nagyon messze van a "régi" középfoktól.


szóval ha ez a követelmény, annak csak örülj !

2010. nov. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

most olvasom még egyszer, ayayayayyyyy


alapfokú??

akkor én vagyok eltévedve, hát az alapfok az az A1-A2, nem?? rosszul tudom ??

2010. nov. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
na írtam még ide mert most veszem észre h alapfoknak írtad, de egyfolytában kitőrlődik
2010. nov. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én is ilyen helyzetben vagyok, mint te. nekem is sok ismerősöm csinálta már meg évekkel ezelőtt az alapfokot, és azt mondták, hogy nagyon könnyű volt, nekem a mostani feladatsorok mégis nehéznek tűnnek.

fel lehet rá egyedül készülni szerintem, de az a lényeg, hogy ne csak egy forrásból tanulj. több nyelvvizsgatípus feladatsorát is csináld meg, esetleg régi érettségi feladatsorokba is belenézhetsz. érdemes a szóbelire úgy készülni, hogy az alapvető társalgási témakörökből írsz magadnak 1-1 oldalt és bemagolod, legalábbis a szavakat.

ezeket a "praktikákat" egy magántanár mondta nekem.

ja és ő a telcet vagy az ösd-t ajánlotta.


[link]


ez az oldal nagyon hasznos lehet


jó tanulást!

2010. nov. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!