Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolul tanulni egyedül -...

Spanyolul tanulni egyedül - mennyire hatékony és középfokúig lehetséges-e?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, van egy felsőfokú nyelvvizsgám angolból, a németet 3 éve tanulom, de nagyon nem szeretem, így egy plusz nyelvet szeretnék helyette, amit hasznosítanék. Spanyolul szeretnék elkezdeni tanulni, autodidakta módon. A kérdésem az lenne, hogy középfokúig el lehet-e jutni egyedül (vagy csak kevés tanári segítséggel), ha igen, akkor mennyi idő alatt (szorgalmasnak mondható vagyok nyelvben), ill. milyen könyvek segítségével.


Az egyedültanulás azért is lenne nálam opció, mert igaz jártam 2 évig különtanárhoz angolból, de a felsőfokra már egyedül készültem fel. A németet meg hiába tanulom 3 éve, annyira nem kedvelem, hogy nyögvenyelősen megy (igaz voltam Ausztriában és Németországban is, és egy német-angol keveréken meg tudtam értetni magam :)), bár gondolkozok azon, hogy megpróbáljam a középfokút... De a spanyol lenne az, amit igazán szeretnék (nem pontok, hanem saját magam miatt).


2009. jan. 18. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha már két nyelvben is van nyelvtanulási gyakorlatod, nyugodtan nekivághatsz egyedül. Én is autodidakta módon tanultam a spanyolt, és 3 év alatt felsőfokúztam. Én a gimis könyveket és a Relaxa sorozatot tanultam végig, majd egy "A fondo" című, nemzetközi nyelvvizsgára felkészítő, spanyol kiadású könyvet.
2009. jan. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
spanish.about.com
2009. jan. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Simán meg lehet tenni. Én pont ugyanezt csinálom, már egész jól elhaladtam vele.


A spanyol gyógynyelv, az olasszal holtversenyben a legegyszerűbb a természetes nyelvek közül. Elvileg 1-es kategóriájú, ami azt jelenti, hogy átlagosan 480 óra tanulással lehet középfokú szintre feljutni belőle. A gyakorlott nyelvtanulók számára még könnyebb. Ez azt jelenti, hogy napi 1 órát rászánva kb. 1-1,5 év alatt aléred a középfokú szintet. (A német sokkal nehezebb.)


Ha magas szinten tudsz angolul, akkor a spanyol nyelvtan kb. két hét. Az igeidők és a névmáshasználat kicsit túlbonyolítottak, de példamondatokon át be lehet őket sulykolni. Az angol elvileg germán nyelv, a spanyol pedig újlatin, de közeli rokonoknak fognak tűnni a közös szókincsük miatt, aminek köszönhetően eleve több ezer szavas passzív szókincsről indulsz.


Kell szerezni valamilyen tankönyvet, ha másért nem, azért, mert ezeknek a végén fontos szavak listái szoktak lenni. Az autodidakta nyelvtanulásban központi probléma, hogy sikerül-e összeválogatni egy jól használható alapvető szókincset.


Az internet is tele van a tanulást segítő anyagokkal, keress "word list"-ekre, "vocabulary"-kra, rengeteg olyan gyűjtemény van, mint "2000 leggyakoribb spanyol szó" vagy "50 spanyol szó emberek jellemzésére" stb., értelmes szó-listák, amiket be lehet magolni. Ha már bemagoltál 2-3 ezer szót, akkor nekiállhatsz spanyol újságcikkeket olvasni, szakmai szövegeket, dalszövegeket és más hasonló egyszerűbb anyagokat. Az érdekesebb mondatokat ki kell elemezni, tanulmányozni rajtuk a nyelvtant a gyakorlatban.


4000-es szókincs kell a középfokú nyelvvizsgához, és 15 ezres ahhoz, hogy a nehezebb szépirodalmi műveket leszámítva nagyjából minden szöveget érts és élvezni tudj. Ha már a nyelvtankönyben nincs számodra újdonság, és magabiztosan írsz/olvasol, akkor megtanultál spanyolul.

2009. jan. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, leginkább az utolsó volt az, ami teljes mértékben megfelelt! :)
2009. jan. 22. 18:27
 5/6 jorge pedro kiss ***** válasza:
63%
szia ezt a nyelvet könnyen meg lehet tanulni és bármit ha akaratod van tanuld meg a betükirását és kiejtését ne szavakt hanem mondatokat gyakori kifejezéseket tnulj meg ellemezd a mondatokat a mondatokban a szavakat cseréld fel és használj más szavakat pl ahora estoy en la habitacón y escibo una carta para mi primo most a szobában vagyok és levelet irok az unoka testvéremnek vagy ahora estamos en la escula donde escribimos los numeros most vagyunk az iskolában ahol irjuk a számokat hasonlo mondatokhoz hasonlo szavakat használj ajálok neked 2 jo könyvet tanuljunk könnyen gyorsan spanyolul ez nagyon jo és a másik assimil espanol hang anyaggal együtt estos los libros son muy buenos ezek a könyvek nagyon jok használd öket sok sikert
2011. máj. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 jorge pedro kiss ***** válasza:
perdon escuela bocsánat iskola
2011. máj. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!