Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha lenne egy ember akinek a...

Ha lenne egy ember akinek a neve ''magány'' lenne és ezt angolúl kéne írni\fogalmazni. Melyik lenne?

Figyelt kérdés
Solitude vagy retirement ?
2010. dec. 14. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Loneliness
2010. dec. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
89%
Lone
2010. dec. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A magány semlegesen solitude, negatívan loneliness. De angol nyelvterületen nem igazán létezik ilyen név, csak a spanyolok használják a Soledad-ot női névként.
2010. dec. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

Én nem tudom a választ, de azt tudom, hogy a "retirement"-et a nyugdíjazott emberekre mondják és nem a magányosokra.

A magányosra én is a Solitude-ot vagy a loneliness-t használnám.

Talán úgy írnám le, hogy pl.:Van egy ember, ki elvonultan éli életét s a neve is csak Magány" És ez még nem is olyan bonyolult mondat. Ezután a mondat után meg már nyomhatod azt a szót, amivel a Magányt helyettesítetted angolul. Talán még macskaköröm/idézőjelre sem lesz szükség!

2010. dec. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
loner, hermit.
2010. dec. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget :)

Akkor Solitude ? :)

2010. dec. 15. 14:41
 7/8 anonim válasza:
Mind2 inkább magányosságot jelent, tehát igy angolban nem fogják ezt mondani
2010. dec. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De ha mar annyira a Solitude-ot akarod, akkor ele irsz hogy Mr, es meg van nev valtozatban. Mr Solitude
2010. dec. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!