Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehezek az alábbi...

Mennyire nehezek az alábbi nyelvek (angol, olasz, spanyol, francia)?

Figyelt kérdés
ezeket a nyelveket a német mellé mindenképpen meg szeretném tanulni. milyen sorrendben célszerű haladni? melyik a legkönnyebb és a legnehezebb (ha sorrendbe állítanád megköszönném!)?
2010. dec. 30. 18:16
 1/8 Cory Rose ***** válasza:
59%
szerintem az angol nagyon könnyű, utána francia, olasz és spanyol, de a spanyolt sosem tanultam, arról nem tudok sokat.
2010. dec. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Mindenképpen az angollal kezdeném, utána a többinek a sorrendje szinte mindegy, annyira sok hasonlóság van bennük.
2010. dec. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Mindenképp angollal kezdd, mert azzal bármelyik országba mész, el tudsz tájékozódni. Mégis csak ez a világnyelv :) Utána a spanyol a legkönnyebb szerintem, úgyhogy én azzal folytatnám, majd francia, és olasz. Az olaszt azért nem tanulnám rögtön a spanyol után, mert kell idő, hogy a spanyol leülepedjen, különben szörnyen bele fog keverni az olasz tanulásodba, mert alig van eltérés a szavaik közt...
2010. dec. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Az angollal gyorsabban lehet haladni az elején. Hamarabb van sikerélmény. Középfokútól felfelé már nehéz.

A többi nyelvnek SOKKAL durvább a nyelvtanja, de ha az megvan, akkor már tudsz haladni.

2010. dec. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a spanyol a világ legkönnyebb nyelve, az angol a világ 2. legkönnyebb nyelve, az olasz a 6. legkönnyebb, a francia a 9. legnehezebb

ha nem hinnéd el: [link]

[link]

2010. dec. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az angollal kell kezdeni, de nem azért, mert az a legkönnyebb, hanem mert az a leghasznosabb.


Egyébként kb. egyforma nehezek. A nyelvtana ennek a 4 nyelvnek nagyrészt ugyanaz. Az angolt és a franciát nehezebb kiejteni, a spanyolt és olaszt könnyebb. A spanyol nyelvtan egy árnyalattal bonyolultabb a franciánál, az olasz egy árnyalattal még a spanyolnál is bonyolultabb. Az angolé talán egy fokkal egyszerűbb a franciánál. Az angol helyesírása a legnehezebb, a franciáé se könnyű, a másik kettőé könnyű.


Gyakorlatilag azonban holtverseny van köztük nehézségben.


Tanuld meg az angolt, utána a franciát (ez áll hozzá a legközelebb), aztán a spanyolt (ez az angolhoz és a franciához is nagyon közel van), aztán az olaszt (viszonylag közel van a spanyolhoz és a franciához).


Az előző válaszoló által idézett listák hülyeségek.

2011. jan. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! de még jöhetnek ha van:)

egyébként én szerintem a franciát hagyom a legvégére. ha belefér a gimibe akk még az is jöhet ha nem akk majd az egyetemen fogom tanulni

2011. jan. 2. 15:00
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem angol és olasz :D

az olaszok nagyon jófejek és én azt tanulok és imádom

2011. jan. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!