Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megtanulható önerőből a...

Megtanulható önerőből a spanyol? Állítólag könnyű, nekem meg jó nyelvérzékem van.

Figyelt kérdés
Másik kérdésem, hogy milyen nyelvkönyvet vegyek? Tudtok ajánlani valamit?
2011. febr. 3. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,ki mondhatta,nem,nem könnyű nyelv.Persze jó nyelvérzékkel megtanulható.Tanuljunk könnyen,gyorsan spanyolul-elég jó könyv,érthetően elmagyarázzák benne a nyelvtant.
2011. febr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden nyelv megtanulható önerőből.

Idegen nyelvet tanulni nehéz és fáradságos, akkor is, ha a spanyolról van szó. Szóval arra ne számíts, hogy könnyű lesz. Az is félrevezető, hogy pl. angoltudással elég hamar érthetővé válik a spanyol, ami azonban még nem jelenti azt, hogy össze tudsz rakni egy értelmes spanyol mondatot. Tehát ne gondold, hogy a spanyol valami eszperantóféle lesz. Vannak benne nehezebb és könnyebb dolgok is.


Ami a nyelvkönyvet illeti, bármilyen kezdő könyv megfelel, középhaladó szinttől fölfelé meg már úgyis lehet önállóan továbbfejlődni. Az előző válaszoló által említett könyv bőven megfelel, az egy budipapírra nyomott, 70 éves kiadvány, néhány 100 Ft-ba kerül, de egyébként kb. minden benne van. Én amikor elkezdtem a spanyolt, a BME kezdő tankönyvét használtam, megvehető a BME jegyzetboltban.

2011. febr. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem sikerült megtanulni, és igen, szerintem könnyen tanulható nyelv.

Én a Tanuljunk nyelveket! sorozatot vettem meg annak idején hanganyaggal. Középiskolai nyelvkönyv sorozat. Nem emlékszem a szerzőre, de az első rész, sárga, a második kék, a harmadik piros volt:-)

2011. febr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!