Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik európai nyelv szerintet...

Melyik európai nyelv szerintetek a legkönnyebben megtanulható?

Figyelt kérdés
Angol és német mellé szeretnék egy harmadikat is megtanulni, szerintetek melyik nyelv legyen az?
2011. jún. 1. 23:42
 1/9 anonim ***** válasza:
A holland és a szláv nyelvek semmiképpen :D Az én tapasztalatom szerint a francia nem túl vészes, viszont az olasszal megküzdöttem. A finn is érdekelne engem csak nem tudom, hol lehetne tanulni. Én a helyedben a spanyol/francia közül választanék egyet vagy valamelyik skandinávot. Azok hasonlítanak a némethez, ami meg nem olyan nehéz.
2011. jún. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
A finn az egyik legnehezebb európai nyelv,ha nem a legnehezebb. Németnél pedig az angol sokkal könnyebb,mondom ezt úgy,hogy én németül előbb tanultam meg,de nem ez számít, nyelvészeti szempontból kell nézni. Skandináv nyelvet semmiképp nem tanulnék a helyedben,ha csak nem ott szeretnél élni, amit szintén nem ajánlok,hisz sose fognak igazán befogadni. Francia nagyon ajánlott és nem is nehéz, leszámítva a kiejtést,ami az angolnál se a legkönnyebb,az olasz viszont a franciánál is könnyebb nyelv. Viszont sokra szintén nem mész vele,kivéve ha nem ott szeretnél élni, sokan mondják, hogy "de hisz lehet épp emiatt vesznek majd fel egy jó helyre", ez meglehet, de azért kiváncsi vagyok,hányan használják manapság legalább az angolt:) ma Magyarországon, leszámítva az üzletembereket és a mérnököket, meg a nyelvészeket. Szerintem nem sokan,akik meg igen, ők nagyon alapszinten. Spanyolt tudnám még ajánlani, mert nagyon sokan beszélik, viszont munka terén, ha csak nincs szerencséd, vagy speciális foglalkozásod, szintén nem sokat fog dobni az önéletrajzodon, kivéve ha van egy kis szerencséd. Egyébként nyelvet tanulni mindig hasznos bármelyikről is legyen szó, de ha célirányosan tanulsz,nem árt válogatni.
2011. jún. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az hogy mi a legkönnyebb alkattól függ. A leghasznosabb - bár ez meg szakiránytól függ - talán a francia, mert az hivatalos nyelv az eu-ban.
2011. jún. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én franciául tanultam, nagyon imádtam.
2011. jún. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Angol és német után a franciát a legészszerűbb választani, mert a francia nem nehéz, és angol után különösen könnyű, ugyanakkor hasznos is.


Ha nehézipari, energetikai területen vagy külkereskedelemben, esetleg természettudományos területen akarsz dolgozni, akkor az orosz sem rossz ötlet, az persze nehezebb, mint a francia (de a németnél nem nehezebb).


Nincs "legkönnyebben megtanulható" nyelv, mert mindenkinek más a nehéz a nyelvtanulásban. A spanyolban és olaszban bonyolultak az igék és egyszerűek a névszók, az oroszban egyszerűek az igék és bonyolultak a névszók. A franciában a nyelvtan elég egyszerű, a kiejtés és az írás nehéz. A nyelvtanulás 90%-a a szókincs magolása, az pedig a legtöbb nyelvben kb. hasonlóan nehéz (kivételekkel: a németben kicsit nehezebb a névelők miatt, a kínaiban sokkal nehezebb a kis képecskék miatt).


Német és angol után (főleg német után) a holland is könnyű, de azt nem túl érdemes tanulni. Ugyanez a helyzet a skandinávokkal.

2011. jún. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól függ... Milyen szinten beszéled az angolt és a németet?
2011. jún. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Németet és angolt is középszinten.
2011. jún. 2. 10:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor, mielőtt elkezdenél tanúlni még egy nyelvet fejezd be az előző 2-t. Közép szintről nem olyan könnyű továbbfejlődni! Miért akarsz 3 nyelven félig beszélni? Munkába nem fogod tudni használni csak a folyékonyan beszélt nyelveket.
2011. jún. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsónak, többre mész egy felsőfokú angol + felsőfokú némettel, mint nyolc középfokú nyelvvizsgával.
2011. jún. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!