Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » (Német) Az alábbi elöljárószók...

(Német) Az alábbi elöljárószók után milyen a névelők ragozása?

Figyelt kérdés

Olyasmikre lennék kíváncsi, hogy például alanyi, részes, tárgy eset áll-e a németben ezek a prepozíciók után:

zu, nach, aus, in (ennél az is érdekelne, hogy a ,,hol?" és a ,,hová?" kérdéseknél van-e ragozásbeli különbség). Az összevonásokra nincs szükségem még, de örülnék neki, ha valaki le tudná írni azt is.


2011. febr. 11. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
"Hová" tárgyesettel van, a "hol" pedig részessel.
2011. febr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Így van. Ezen kívül a durch, für, gegen, ohne, um tárgyeset, szinte minden más részes, néhány Genitiv van csak.
2011. febr. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

mindegyik Dativval(részeseset áll

zu + Dativ

azaz der-ből dem pl. dem Vater

die-ből der pl. der Katze

das-ból dem pl. dem Kind

és többesszám dieből den + n azaz pl. den Kindern

nach + Dativ

dem

der

dem

den + n

in + Dativ

dem

der

dem

den + n

aus + Dativ

dem

der

dem

den + n

szóval mindenhol ugyanaz válik.. der die das többesszám sorrendben írtam.

jaj és hát a kérdésedet nem teljesen értem...de megpróbálok válaszolni...szóval..

hol az a Wo? a hová pedig a Wohin?

nincs az utána lévő igék ragozásában semmi különbség, ha jól értettem a kérdésed. Szóval szerintem úgy értetted, hogy tegyük fel szeretnéd a kommen igét mindkét kérdőszóval használni. Nincs semmi különbség, azt kivéve hogy pl. a Wohin? kérdőszóhoz nem tartozik a kommen, mert azt jelenti ugye hogy jönni. szóval nincs ilyen hogy Wohin kommst du? vagyis Hová jössz te ? Ez hülyeség.:D

szóval nincs az utána lévő igékben ragozásbeli különbség, de nagyon kevés olyan ige van amit mindkét kérdőszó után lehet használni.

2011. febr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a kérdés arra vonatkozott, hogy

in die Stadt - tárgyeset, és a hova kérdésre válaszol és

in der Stadt - részeseset, és a hol kérdésre válaszol.

2011. febr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. febr. 11. 17:08
 6/8 anonim ***** válasza:

wo? kérdésre a prepozíciók Dativ-ot vonzanak,

wohin? kérdésre pedig Akkusativ-ot.


Kivéve a zu, az MINDIG Dativot vonz.

Az aus is Dativot vonz(mert az a woher kérdésre válaszol, ahhoz pedig mindig Dativ kapcsolódik)


összevonás ilyen esetekben jöhet létre pl:

zu+dem=zum

zu+der=zur

in+dem=im

in+das=ins

2011. febr. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
általános iskolában ezzel a mondattal tudta az akkori tanár a fejünkbe verni a hol és hová kérdésre a megfelelő ragozást: HOVÁ AKKasztottad a HOL_DAT, ezt szerintem egy életre nem felejted el! :D Hová->Akkusativ; Hol->Dativ! :)
2011. ápr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Érdekes!:)
2011. ápr. 14. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!