Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » SOS! Angol házi, segít setek!...

SOS! Angol házi, segít setek! (? ) :- (

Figyelt kérdés

Holnapra kell egy fogalmazást írni a környezetszennyezésről. Ezt írtam, de nem tudom jó-e. (Biztos vagyok benne, hogy hülyeségeket írtam, ezért is szeretném a segítségeteket kérni!) :(


The treats to the environment in my country, for example: the air pollution, water pollution and soil pollution.

There are means big danger for the environment.

The biggest danger is the air pollution.

The people are too many smoke, go to car.

We hunt animals and endangered species. Before long the animal will become extinct.

People produce a lot of rubbish.

We should recycle our rubbish.

The factories pour chemicals into the river.

That's why the government should ban companies to pour chemicals into the rivers, and should force factories to put filters in their chimneys.

If we don't make change, the ozone layer break down, the river become pollution, and catastrophe will occur.



Ennyit írtam, de szerintem tele van hibákkal.:( Ha valaki esetleg tudna nekem segíteni, nagyon megköszönném!:)

(Azért írtam egymás alá a mondatokat, hogy jobban áttekinthetőbb legyen)


2011. márc. 21. 16:46
 1/8 A kérdező kommentje:
*threats
2011. márc. 21. 16:47
 2/8 anonim ***** válasza:

The people are too many smoke, go to car.


Lots of people driving cars, and it cause the too much (nem hinném h a smoke megszámlálható) smoke, and the air pollution in the nature.

2011. márc. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

előző vagyok


amúgy a mondataid nekem valahogy nem függnek össze, és még valószínű vannak más hibák is.... ozon layer biztos hogy break down? vagyis nem inkább become a hola on it, vagy ilyesmi?


amúgy én sem értek hozzá annyira, csak ezek valahogy "szúrják a szemem".... de persze lehet hogy pont így jó....? nem tudom biztosan. :S :D

2011. márc. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

In my opinion...



SOS! Angol házi, segít setek! (? ) :- (

Holnapra kell egy fogalmazást írni a környezetszennyezésről. Ezt írtam, de nem tudom jó-e. (Biztos vagyok benne, hogy hülyeségeket írtam, ezért is szeretném a segítségeteket kérni!) :(


All over the world, several threats to the environment are the air, water and soil pollution.

They mean big danger for our environment.

The biggest danger is the air pollution.

The exhaust fumes produced by the cars pollute the air.

Additionally, we hunt animals and endangered species, so before long most animal species will become extinct.

People produce a lot of rubbish.

We should recycle our rubbish.

The factories pour chemicals into the rivers.

That's why the government should ban companies pouring chemicals into the rivers, and should force factories to put filters in their chimneys.

If we don't change our way of life, even more ozone holes will turn up in the ozone layer, the rivers will become polluted, and the apocalypse will occur.


Szerintem. :) Bár picit tényleg furcsa ez a fogalmazás. Bővebben kéne írnod a témákról kicsit, mert picit ugrálsz innen-oda.

2011. márc. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

inkább danger to

2011. márc. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

That's why the government....

miért is?? azt nem írod.

2011. márc. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

There are several environmental threats in my country, for example air pollution, water pollution and soil pollution.


The people use cars and smoke too much.


People produce a lot of waste.

We should recycle waste materials.

A rubbish szó nekem furcsa ilyen értelemben...


A "the" river 1 adott folyót jelentene.

"The" government szintén. Csak 1 kormánynak kellene így viselkednie?


A katasztrófa jó volt a végén, az apokalipszis kissé túl drámai :)

2011. márc. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítségeket!!!:):):)
2011. márc. 26. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!