Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 100 órás intenzív csoportos...

100 órás intenzív csoportos nyelvtanfolyammal vagy magántanárnál vett 30 órával érek többet?

Figyelt kérdés

Kb. 45 ezer Ft-ba kerülne mindkettő, ha 1500 Ft-ot számolok a magántanárnál vett órákra.


Én egyébként beszédcentrikus vagyok. Sosem szerettem feladatokat csinálni, de a szituációs és a beszélős feladatokat mindig szívesen csináltam.

Melyikkel tudnék jobban fejlődni?


2011. márc. 22. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jó a tanár, akkor magán. Mert rád koncentrál, neked hozza a feladatokat. Csoportban garantáltan másképp tanultok majd. Én tudom, mert csinálom ;-)
2011. márc. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igazából ez tanárfüggő is.

Én 2x voltam nyelvtanfolyamon, az egyik vizsga-előkészítő volt, a másik szintemelő. A szintemelőn a Headway alapján haladtunk, kaptunk plusz feladatokat is a tanártól. Sok esszét kért, fordítást, az órákon beszéltünk, de inkább csak a feladatokat oldottuk meg, többnyire közösen.

A vizsga-előkészítőn háziba kaptuk a feladatokat (nyelvvizsgás feladatok) és az órán magnót hallgattunk, kommunikáltunk, szituációztunk. Beszéd szempontjából ez volt a jobb.

Jártam tanárhoz is, vele is 2x2/hét, vele is inkább a szóbeli feladatokat gyakoroltam, az írásbelis feladatokat otthon oldottam meg. Én 2000 Ft-ot fizettem nála, 3 hónapig jártam hozzá.

2011. márc. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. márc. 24. 16:03
 4/5 kanóc ***** válasza:
Szerintem meg a nyelvtanfolyam éri meg jobban. Mert igaz, hogy a magántanár rád figyel folyamatosan, inkább fordítva van a baj: te nem tudsz fejben végig ott lenni, nem tudsz háromszor annyit befogadni, mint amit egy tanfolyami nyelvórán befogadnál. Ez persze szintfüggő is: kezdőnek szerintem pazarlás a magántanár, haladó szinten már működhet a dolog, feltéve, hogy a tanuló is és a tanár is lelkiismeretesen készült az órára.
2011. márc. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát az egy dolog h a magántanár jobban koncentrál rád, én a csoportot ajánlanám. ott jobban el tudod sajátítani a szituációs gyakorlatokat, és segíted a többiek előrehaladását, és persze ők is a tiédet. ami viszont a csoport mellett szól, az hogy vki miatt le lehet mardni, lassabban haladtok egy kicsit, neked kell hozzájuk igazidnod leginkább.

én mégis csoportba mennék.

2011. márc. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!