Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » MIért "If I were a boy"?...

MIért "If I were a boy"? Miért nem was?

Figyelt kérdés
Beyoncé egyik számának a címe.. és úgy tudom I után was jön. vagy amerikában mindegy?
2009. febr. 28. 22:43
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
88%
mi ebben olyan szörnyen bonyolult?? :D
2009. febr. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
70%

de ha mult időt teszel feltételes módba akkor nem ige2 van , hanem had+ ige3

jelen esetben : if i was a boy lenne helyesen, ha fiú lennék

és if i had been a boy, ha fiú lettem volna


amerikai zeneszámokban sokszor nem helyes nyelvtanilag, ahogy leírják, de úgy jobban hangzik

2009. febr. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
96%

Na ezt én se értettem. Örülök, hogy valaki kiírta a kérdést :)


Szerintem: azért were, was helyett, mert nem azt akarja mondani, hogy ha fiú lettem volna. Hanem ha fiú lettem volna (nem lány). Nem tudom elmagyarázni, de ő azt akarta kifejezni, hogy akkor mennyire más lenne pár dolog. Nem azt, hogy ő pasi volt.


Egyébként van egy másik dalcím: the way I are. - ez is mit jelent, és miért így kell? értelmetlen.

Szóval vannak ilyenek dalszövegekben meg főleg...

de az is igaz, hogy vannak kivételek amiket úgy kell megtanulni, mert úgy van és kész.


Egyébként szerintem si a feltételes mód miatt, mert "lettem volna".

2009. márc. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
99%

Ezt nem azért írták így mert egy dalszövegbe mindegy hanem mert ez egy nyelvtani szabály.

A feltételes mód 2. típusában a "were" minden személyben használható.

Általában a "were"-t használják, de a közvetlen stílusú beszélt nyelvben elfogadható a "was" is.

2009. márc. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
98%

Amit nem tudtok, abba ne szóljatok már bele! :( Csak összezavarjátok a kérdezőt. "If I were a boy" -> ez conditional type 2-es kifejezés. E/3-ben a "was" és a "were" szót is használhatod, de a többi személyben nem!!!

Én volnék: I were/was

Te volnál: you were

Ő lenne: she/he/it was

Mi lennénk: we were

Ti lennétek: you were

Ők lennének: they were


Örülök, hogy segíthettem!

17/L

2009. márc. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
köszi :)
2009. márc. 1. 10:47
 17/30 anonim ***** válasza:
76%
Igazából ez múltidejű kötőmód(past subjunctive), és ezért lesz were, was-t nem is lehetne használni, de ez egyre hal ki, és amerikában már szimplán was-t használnak.
2009. márc. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
2009. márc. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
95%

Túl bonyolítjátok az egészet és a legszebb ,h egy 17 éves kislány osztja az észt holott a kérdést sem érti.

Példa: If I were you- ha a helyedben lennék, If I were a boy ha én egy fiú lennék, tehát feltételes, de nem tartozik egyik conditional-be sem, egyszerűen egy kifejezés, ami bár nyelvtanilag helytelen mégis így használjuk.

2009. márc. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
92%

Az hogy nyelvtanilag helytelen az hülyeség, ez az angolban "kihalt" kötőmód maradéka. Aki nem hiszi el az nézze meg wikit: (Használat/Feltételes mondatokban)

[link]

2009. márc. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!