Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol tudom az olasz nyelvnek...

Hol tudom az olasz nyelvnek hasznát venni?

Figyelt kérdés
Angol után kezdtük el tanulni, szeretem is, de az angollal ellentétben nem látom tisztán hogy mikor és hol tudom majd hasznát venni...
2011. máj. 24. 11:40
 1/3 anonim válasza:
Pl:lehetsz tolmács.
2011. máj. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Ha van időd, és kitartásod tovább fejlesztheted az olasz tudásodat, egy nyelvvizsga mindig jól jön, bármilyen munkahelyed is lesz majd. Ha valami nemzetközi vagy gazdasági szakra jársz (vagy jogra stb) akkor letehetsz belőle szaknyelvi vizsgát is, az is hasznos tud lenni. Ha komolyabban érdekel, akkor elvégezheted az olasz szakot egyetemen, bár attól függ, mi a célod vele, mert az nem a nyelvtanításról szól(inkább a kulturával kapcsolatos tárgyak vannak, ahol szakszókincset szerezhetsz pl. irodalom, nyelvészet stb, de nem tanítanak meg jobban beszélni). Aztán nem tudom hol tanulsz, de ha van lehetőséged, kedved, és pénzed esetleg bevállalhatsz egy olaszországi ösztöndíjat, kint sokat lehet fejlődni, és az önéletrajzban is "jól mutat " a tapasztalat. Ezenkívül szoktak lenni kisebb munkák (pl kávézó, pizzéria de nagyon ritkán lehet ilyen lehetőséghez jutni), vállalhatsz magántanítást, vagy ha elvégzel pl idegenvezetőit, fordító-tolmácsot, akkor azokkal is vállalhatsz valami kis pluszmunkát.

19/L (olasz szakos)

2011. máj. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1)Olaszországban.

2)Ha nem ott, akkor szórványosan, időnként előfordulhat, hogy egy olasz cégnél vagy olasz kapcsolatokat ápoló cégnél szükség van rá. Erre ne bazírozz.

3)Szakterületek, ahol az olasztudás előny: földközi-tengeri zöldség/gyümölcs kereskedelem, művészettörténet.

2011. máj. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!