Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha német nyelvből szeretnék...

Ha német nyelvből szeretnék nyelvvizsgát tenni, melyik nyelvvizsga ajánlott? Kérlek inkább ne nehézségi szint alapján írjatok ajánlatokat, inkább minőség. Vagy a kérdés úgy is érthető, melyik nyelvvizsgaközpont nem ajánlott, a rossz hírneve miatt?

Figyelt kérdés
2010. jan. 5. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Én BME-n voltam németből középfokon (és angolból is), nekem bevált, mindkettő elsőre meglett. Barátnőm ECL-en volt szintén németből és angolból, neki is meglett mindkettő:) Ismerőseim még Telc-en voltak meg Társalkodón, egyikük sem panaszkodott. Inkább a feladattípusok alapján döntsd el, melyik áll hozzád közelebb.
2010. jan. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet vagy inkább nem szabad leírni egyik másik nyelvvizsgát sem. A minőséget úgy is megközelítheted, hogy melyik az ismertebb, esetleg drágább. Mindenképp a külföldi székhelyű, egynyelvű vizsgák.. Goethe (a legismertebb német nyv), Telc /német/ és ÖSD /osztrák/. Ők valamivel drágábbak, de sokfelé a világban ismerik és használják. Ha ilyen papírod van, csak felmutatod a németeknél és már tudják hogyan beszéled a nyelvüket. Persze egy ECL, Origó vagy Euro nyelvvizsgával is tudsz külföldön dolgozni, mert annyira nem nézik a papírt és ha nem ismerik a bizit, csináltatnak egy szintfelmérőt és kész.

Egyébként ezért vezették be az egységes nyelvi szintrendszert, így a B2 mindenhol középfok, a C1 pedig felsőfok.. Innentől kezdve úgy gondolom már tényleg tök mindegy hol teszed le a nyelvvizsgát. Nézz meg valamennyit, csináld meg a próbateszteket és ami a legjobban tetszik, arra menj.

2010. jan. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2010. jan. 6. 22:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindegy-
2017. jan. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!