Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a kínai nyelv?

Mennyire nehéz a kínai nyelv?

Figyelt kérdés
Azon gondolkozom hogy elkezdek kínaiul tanulni.Gondolom hogy az írás megtanulása meglehetősen nehéz de a többi része milyen (pl nyelvtan)? 3 év alatt van esély eljutni egy sikeres középszintű nyelvvizsgáig?
2011. júl. 13. 11:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Két év alatt meg lehet csinálni, nem nehezebb mint az orosz.

A nyelvtan hasonlít picit az angolra, ilyenekre gondolok, hogy vannak folyamatos igeidők.A nyelvtannal lesz a legkevesebb problémák, mert ők nem szavakban hanem képekben és kifejezésekben gondolkodnak.

Az írás csak az első fél évben problémás utána megszokod.

Két év után mentem középfokúra és meglett, konkrétan gondolom a köznyelv a mandarin érdekel ugye?

A felsőfok már nehezebb dió, de ha elkezded használni akkor élőszóban akkor meglehet, bár én még csak most kezdtem az új melóhelyen és itt már használom napi szinten.Nem mondom, hogy eleinte nem főttem le, ha egy anyanyelvivel kellett beszélnem, de most már alakulgat.

Az a lényeg, hogy ha van rá lehetőséged használd intenzíven, mindegy milyen szinten leszel és nézz sok kínai nyelvű filmet vagy ha van nálatok otthon CCTV az is jó.Nem baj ha nem értesz először semmit.Én se értettem aztán rövidesen elkezdett kikristályosodni a dolog.

Ha már eljutsz a középfokig onnan már tényleg csak az tud a segítségedre lenni, hogy ha anyanyelvivel tudsz beszélgetni.

Pl az orosz nyelvizsgám is két év alatt lett meg, bár az kétségtelen hogy utána fél év múlva a felsőfokú is meglett.

2011. júl. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm.

Azt megkérdezhetem hogy te milyen úton tanultál meg kínaiul?Ha nyelvtanfolyamon akkor hol,melyiknél?

2011. júl. 13. 12:56
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Persze, én itt tanultam, nagyon rendesek.

[link]


itt pedig találhatsz egy kis segítséget a kezdetekhez és a későbbiekhez.

[link]

2011. júl. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
Én fél évig tanultam, a nyelvtan egyszerű, mert ugye nincsi geragozások és az igeidők se bonyolultak, de az írással meg fogsz szenvedni... gonodlj bele, megtanulni többezer karaktert, és még az se mindegy, milyen sorrendben húzgálod vonalakat... Kiejtéskor meg nagyon vigyázni kell a hangsúlyra (3féle van), mert mindegyikkel más-mást jelent a szó...
2011. júl. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

Én is a Keleti Nyelveknél tanultam, mint az első válaszoló, én is csak ajánlani tudom, és kb igaz is, amit írt.

(Szerintem ismerjük is egymást az első válaszolóval, kevesen tudnak jól kínaiul... :))

2011. júl. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Ja, és ha nincs CCTV-d akkor youtube-n rengeteg jó kínai film...
2011. júl. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Világpolitikai tendenciákat elnézve gondolom hogy hasznos lehet egy kínai nyelvtudás...Szerintem hamarosan belevágok:)

2011. júl. 13. 22:12
 8/15 anonim ***** válasza:
20%

Nem hasznos kínaiul beszélni. Ha érdekel maga a kínai nyelv, vagy valamiért Kínában fogsz élni hosszú ideig, akkor érdemes kínaiul beszélni.


Az írás megtanulása hosszadalmas, egyébként nincs sok értelme. A beszéd megtanulása könnyű, nem bonyolult nyelv.


Ha Kínában tervezel élni egy darabig, akkor jó módszer lehet csak beszélni megtanulni. Az elég könnyű, nem nehezebb mondjuk az angolnál.


Ha nem maga a kínai nyelv érdekel vagy nem Kínában laksz/fogsz lakni, hanem azt hiszed, hogy kínaiul tudni "hasznos" vagy "majd jó lesz valamire", akkor ezt ajánlom, hogy verd ki a fejedből.

2011. júl. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
16%

22:12


"Világpolitikai tendenciákat elnézve gondolom hogy hasznos lehet egy kínai nyelvtudás..."


Teljesen rossz megközelítése a nyelvtanulás témájának.

2011. júl. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Az előző válaszoló valószínűleg nem tud kínaiul.


Ha VAN MÁS SZAKMÁD - mérnök, jogász, közgazdász - akkor érdemes.

2011. júl. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!